Uykusuzluğa Bitkisel Çözüm, Uykusuzluğa Hangi Bitkiler İyi Gelir, Uykusuzluğa İyi Gelen Bitkiler

uykusuzluk bitkisel tedavisi, uykusuzluk için bitki çayları, uykusuzluk için bitkisel çözümler,

Uykusuzluğa bitkisel çözüm

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Geceleri uyumakta zorluk çekiyor, uykudan ölmek üzere olmanıza rağmen yinede uykuya dalamıyorsanız tıp dilindeki adı insomnia olan uyku bozukluğu hastasısınız demektir. Tedaviyi doğada arayan uyku bozukluğu hastalarına muavenet etmek için uykusuzluğa iyi gelen bitkiler hakkında bilgi vermek ve bu bitkileri nasıl kullanacaklarını izah etmek istedik. İşte sizler için yaptığımız küçük bir araştırma sonucu uykuya geçişinizi kolaylaştıracak bitkisel çözümler.

 

 

 

Uykusuzluğa iyi gelen bitkiler

 

Az sonra isimlerini sıralayacağımız bitkiler, uykusuzluk problemi yaşayan hastaların bu derdini ortadan kaldıracak, rahat bir şekilde uykuya dalmalarına yardımcı olacak ve yorgun geçen günlerinin ardından bedenlerini dinlendirip onları sakinleştirecektir. Bilim adamlarının ilmi araştırmaları sonucunda da faydaları kanıtlanan bu bitkiler; kedinanesi, kediotu kökü, lavanta, ginseng kökü, kava, çarkıfelek ve papatyadır.

Tüm bu saydığımız bitkileri çay olarak hazırlayıp içmeniz uykusuzluk sorununuza yardımcı olacaktır. Bir bardak sıcak suyun içine yukarıda saymış olduğumuz bitkilerden birini ekleyerek demleyin ve tüketin. Yaklaşık 2-3 hafta düzenli tüketilen bu bitki çayları yaygın olarak kullanılmakta ve uykusuzluğa faydaları uzun yıllardır görülmektedir.

Not: Hamile ve emziren kadınlar kullanmadan önce doktora danışmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver