Uykuda El Ayak Şişmesi Nedenleri, Uykuda El Ayak Şişmesi Sebepleri, Uykuda El Ayal Şişmesi

uyurken el ayak şişmesi, uyurken el ve ayak şişmesi, uyurken el ve ayaklar neden şişer,

Uyurken el ayak şişmesi nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Sabahları kalktığınız zaman el ve ayak şişmesi ile karşılıyorsanız bunun mütenevvi sebepleri olabilir. Uyurken el ayak şişmesi sorunu pek çok sağlık sorununun belirtisi olmakta ve en çokta romatizma hastalıklarından birisi olan romatoid artrit nedenidir. Ağrı, şişlik, el ayak yanmaları ve hareketlerde kısıtlılık gibi belirtilerde kendini gösteren romatoid artrit muhakka tedavi edilmelidir.

Sabahları el ve ayak şişmesi ve daha birçok şikayetlerle kendini gösteren romatoid artrit erken evrelerde teşhis edilip, tedavi edilmeye başlanırsa hasta daha az sıkıntılarla bu rahatsızlıktan kurtulabilir. Tedaviden ilk amaç uykuda el ayak şişmesini önlemektir. Ardından ağrı ortadan kaldırılmaya, iltihaplanma azaltılmaya, eklemlerin almış olduğu zararı onarmaya çalışılır.

Romatoid artrit hastaları hekimler tarafından kontrol altında olmalıdır. Çünkü bazı durumlarda eklemlerin soğuk, bazı durumlarda da sıcak tutulması gereklidir. Tedavi başladığında hastalığın aktiflik gösterdiği zamanlarda eklemler soğutulacak, diğer dönemlerde ise sıcak tutacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver