Uyku Apnesi, Uyku Apnesi Nasıl Geçer, Uyku Apnesi Nasıl Tedavi Edilir

uyku apnesi tedavisi, uyku apnesi ve tedavi yolları, ,

Uyku apnesinin tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Uyku laboratuarında yapılan bir takım testlerin sonrası teşhisi konulan uyku apnesi sorunu yine uyku laboratuarlarında tedavi edilmektedir. Gündüzleri aşırı uyku hali, geceleri uyurken horlama gibi şikayetleri bulunan uyku apnesi tedavisi hakkında bilgilenmek için doğru adrestesiniz. İşte sizi uyku apnesinden kurtaracak olan tedavi yöntemleri.

Uyku apnesi nasıl geçer?

 

Uyku apnesinden kurtulmanın çeşitli tedavi yöntemleri bulunur. Uyku apnesi tedavisi için birçok hekimin önermiş olduğu en etkili tedavi metodu maske uygulamasıdır. Maske tedavisinde basınçlı hava uygulanır. Bu sayede hasta uyurken basınçlı hava sayesinde horlamadan sabaha kadar sağlıklı bir uyku çeker. Hem hasta gerekli oksijeni almış hem de sağlıklı bir uyku çekerek güne zinde uyanmış olur.

Maske tedavisinin yanı sıra uygulanan bir diğer etkili tedavi yöntemi de lazer uygulamasıdır. Ancak lazer tedavisi acılı bir metot olduğu için hastalar tarafından pek tercih edilmez.

Son zamanlarda yeni bir uygulama olan radyo dalgalarıyla damarın içine girme yöntemi de hem kanama hem de yan etkisi olmamasından dolayı uyku apnesi tedavisi için etkili bir yöntemdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver