Uşi Antlaşması Nedir Maddeleri Sonuçları Ve Alınan Kararlar Hakkında Bilgi

Uşi Antlaşması Nedir Maddeleri Sonuçları Ve Alınan Kararlar

Uşi Antlaşması anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Uşi Antlaşması Nedir, Uşi Antlaşması Ne Anlama Gelir, Uşi Antlaşması Ne Demektir, Uşi Antlaşması Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Uşi Antlaşması ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Uşi Antlaşması Anlamı

Uşi Antlaşması Nedir Maddeleri Sonuçları ve Alınan Kararlar
Osmanlı İmparatorluğu ile İtalya arasında imzalanan barış antlaşması (18 Ekim 1912). 29 Eylül 1911′de Afrika’daki son Osmanlı toprağı olan Trablusgarb’a (Libya) saldıran İtalya, yerli halkın ve Osmanlı subaylarının direnişiyle karşılaşmış ve iç kısımlara girememişti. Osmanlı İmparatorluğu’nu barışa zorlamak için Oniki Ada’ya asker çıkarması da önemli bir sonuç vermedi. Ancak Balkan Savaşları çıkınca, Osmanlı İmparatorluğu, İtalya ile barış yapmak zorunda kaldı. İsviçre’nin Lausanne (Lozan) kenti yakınlarında Ouchy (Uşi) kasabasında bir antlaşma imzalandı. Dokuz maddelik antlaşmayla Trablusgarp İtalya’ya bırakıldı.

Konu ile ilgili aramalar: Uşi Antlaşması Nedir Uşi Antlaşması ödev ara Uşi Antlaşması kelime anlamı Uşi Antlaşması sözlükte ara Uşi Antlaşması ansiklopedi bilgi bankası ara Uşi Antlaşması ne demek Uşi Antlaşması neye denir

Uşi Antlaşması ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver