Usher Sendromu, Usher Sendromu Nasıl Geçer, Usher Sendromu Nasıl Tedavi Edilir

usher sendromu tedavi yolları, usher sendromu tedavi yöntemi, usher sendromu tedavi yöntemleri, usher sendromu tedavisi

Usher sendromunun tedavisi

Usher sendromu, kalıtsal hastalıklar sebebiyle husule gelen doğumsal işitme ve görme kaybı olarak tanımlanan, sadece ışığı algılayan ve sesleri de işitme cihazı sayesinde duyulmasına sebep olan günümüzde çok fazla rastlanmayan genetik hastalıklardan biridir. Usher sendromu tedavi edilmediği müddetçe hasta ne görebilecek ne de işitebilecektir. Bu rahatsızlıktan yakınan hastalara genellikle tedavi için ameliyat uygun görülür. Ancak ameliyatta görme kaybının tamamen yok olma ihtimali bulunduğu için, genellikle hastalar ameliyata pek sıcak bakmazlar. Lakin gelişen teknoloji bu soruna da çözüm buldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Usher sendromu tedavisi

Daha önce defalarca doktora giden, gözlük ve lens gibi tedavi metotlarını kullanan hastaların pek çoğunda bir gelişme görülmemiştir. Hastaların az da olsa ışığı görme olanaklarının bulunması ve ameliyatla bununda yok olma riskini, bazı hastaların ameliyattan kaçmasına sebep oluyor.

Anne karnındayken oluşan ve yaygın görülmeyen bu hastalık için Göz Doktoru Operatör Mehmet Söyler kendisine başvuran bir göz hastasının iki gözünde birden ileri seviyede görme kaybı, kulaklarında ise işitme kaybı bulunduğunu ifade etti ve tedavi sonucunda %80 başarı gerçekleştiğini belirtti. Söyler, hastası için: ”Bu, hastanın günlük her türlü ihtiyacını karşılayabileceği, neredeyse araba kullanacağı düzeyde bir görme” dedi.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver