USB Bellek Yazmaya Karşı Korumalı Kesin Çözümü, Usb bellek çalışmıyor

Son Arananlar:usb bellek yazmaya karşı korumalı hatasıusb bellek çalışmıyorusb bellek yapımıusb disk yazma korumalı hatasıusb bellek yazma koruma hatasının çözümüusb yazmaya karşı korumalı hatasıyazma korumalı usb bellekusb bellek yazma korumalıusb disk yazmaya karşı korumalı hatasıusb yazma koruma hatasıflash bellek koruma hatasıusp yazmaya karşı korumalı çözümusb yazmaya karşı korumalı hatayazma korumasını durumunu değiştirme hatasi

USB Bellek Yazmaya Karşı Korumalı Hatası Çözümü

Evinizdeki, işyerinizdeki veya internet kafedeki bilgisayardan USB diskinize bir şey aktarmak istediğinizde “USB Bellek Yazma Korumalı” veya benzeri bir uyarı alabilirsiniz. Bu uyarıyı almanızın sebebi bilgisayar yöneticisi kişiler tarafından bilgisayardaki verilerin güvenlik altına alınmasını sağlamak başka bilgisayarlara veya ortamlara taşınmasını engellemek için yapılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sorunu çözmek çok basit. Aşağıdaki basit yöntemi deneyerek bu sorundan hemen kurtulabilirsiniz.

Not: Bu işlemi yaparken USB belleğiniz bilgisayara takılı olmasın. Eğer takılıyken yaparsanız USB belleği çıkartıp tekrar takın. Yine olmazsa bilgisayarınızı yeniden başlatın olacaktır.

1- Dikkat: Bu yöntem ikinci yöntemde anlatılanların yapılmış halidir. Yani yeni bir metin belgesi açıp aşağıdaki metni sizin yerinize kopyalayıp yapıştırdık ve uzantısını da usb-kaydi-acma-regedit-dosyasi.reg olarak yaptık. Dilerseniz buradan dosyayı indirerek bilgisayarınızda üzerine sağ tıklayarak çalıştırmanız yeterli. Ya da aşağıdaki yöntem ile kendinizde yapabilirsiniz.

Sponsorlar

Dosyayı Buradan İndirebilirsiniz: USB kaydı açma regedit dosyası.reg 

2- Aşağıdaki metni olduğunu gibi boş bir not defterine (metin belgesine) kopyalayın. Dosya ismi önemli değil örnek olarak USB yazabilirsiniz ancak uzantısı önemli reg olmalı. Kayıt ettikten sonra dosya üzerinde sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır demeniz yeterli.

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies]
“WriteProtect”=dword:00000000

USB Bellek

USB Bellek Nasıl Ürütilir? A’dan Z’ye Fabrika Üretim Aşamaları:

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver