Üremi Nedir Hakkında Bilgi

Üremi Nedir

Üremi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Üremi Nedir, Üremi Ne Anlama Gelir, Üremi Ne Demektir, Üremi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Üremi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Üremi Anlamı

Genellikle böbreklerin iyi çalışmamasına bağlı olarak, metabolizmanın zehirli artıklarının sidikle atılamayıp kanda birikmesi sonucu ortaya çıkan hastalık. Belirtileri, derinin toprak rengini alması, yoğun susuzluk, dilde kuruluk, kusma, ishal, sidik azalması ya da tamamen kesilmesi, solunum bozuklukları ve koma hâline kadar varan sinirsel bozukluklardır. Bir kan zehirlenmesi olan üremi, böbrek yetmezliğine neden olan (örneğin nefrit) hastalıkların son evresi olarak ortaya çıktığı gibi, urlar vb. nedenlerle sidiğin dışarıya atılamamasından da ileri gelebilir. Üreminin süreğen ve iveğen olmak üzere iki biçimi vardır. İveğen üremi ilâçla tedavi edilebilir ya da kendi kendine iyileşebilir. Ancak ölümle sonuçlandığı durumlar da olur. Tedavi sırasında, proteinsiz perhiz ve vücuttaki su miktarının dengede tutulması çok önemlidir. Süreğen üremiyse tedaviyle iyileşmez. Ancak cerrahî müdahalelerle giderilebilir (örneğin böbrek nakli).

Konu ile ilgili aramalar: Üremi Nedir Üremi ödev ara Üremi kelime anlamı Üremi sözlükte ara Üremi ansiklopedi bilgi bankası ara Üremi ne demek Üremi neye denir

Üremi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver