Ünlü Heykeltraş Brancusi’nin Hayatı Biyografisi Eserleri Hakkında Bilgi

Konu ile alakalı etiketler: ünlü heykeltraşlar ve eserleri, ünlü heykeltraşlar, brancusi, ünlü heykeltraşların isimleri, ünlü heykeltraşların hayatları, ünlü heykeltraşlar kimlerdir, heykeltraşlar ve eserleri, heykeltraş, dünyaca ünlü heykeltraşlar kimlerdir, ünlü heykeltraşların isimleri ve eserleri, heykeltraş isimleri, dunyaca ünlü heykeltraşlar ve eserleri, ünlü heykeltraş isimleri, dünyaca ünlü heykeltraşların isimleri, ünlü heykeltraş eserleri, heykeltraş brancusi, heykeltraşların hayatları, heykeltraşlarin hayati, , ünlü heykeltraşlar isimleri, ünlü heykeltraşlar ve hayatı, heykeltraş ünlüleri, dünyaca ünlü heykeltraş isimleri, heykeltıraş hayatı, ünlü heykeltraşlar ve resimleri, 

Constantin Brancusi kimdir? Constantin Brancusi hayatıÜnlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri biyografisiÜnlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri eserleri nelerdir? Constantin Brancusi ile ilgili bilgi.

Sponsorlu Bağlantılar

Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri

Constantin Brancusi (Romence: Constantin Brâncuşi)Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri (19 Şubat 1876 – 16 Mart 1957) Romanya asıllıÜnlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri fakat önemli çalışmalarını Paris’de yapan ve Fransız vatandaşlığına geçenÜnlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleriuluslararası modernizm akımının başta gelen heykeltraşlarından biridir.
Yaşamı ve sanatının gelişmesi 
Brancusi Romanya’da Karpat Dağları civarında bulunan Targu Jiu şehirine bağlı “Pestani” köyünde çok basit ve fakir bir köylü ailesinin oğlu olarak doğdu. 9 yaşında aile evinden ayrılarak ufak bir Romanya taşra şehrinde (Craiova) hayatını kazanmaya başladı ve bu arada yörel sanat okuluna devam etti. 18 yaşında iken Bükreş’e gidip orada klasik yüksek sanat öğretimi veren “Bükreş Güzel Sanatlar Okulu”‘na kaydoldu.
1903de Brancusi önce Munih’e oradan da Paris’e gitti. Paris’te École des Beaux-Arts hocalarından olan “Antonin Mercié” atölyesinde iki yıl çalıştı. Bundan sonra Auguste Rodin’in atölye asistanlığını kabul etti ama iki ay orada çalıştıktan sonra “Büyük ağaçların altında hiç bir şey büyüyemez” diyerek bu işten ayrıldı.
Bundan sonra Brancusi kendi modernizm çalışmalarına devam etti ve kendine özgü bir heykel stili geliştirdi. Kendine verilen ilk heykel siparişi bir mezar heykeli olan “Dua” olmuştur. Bu sipariş icin kil veya alçıdan model yapıp bunun bronz veya başka metal dökümü ile metalik heykele dönüştürülmesi yerine yontu yapmayı tercih etti. 1908den sonraki eserleri de hep yontu şeklinde olmuştur.

Constantin Brancusi geride 215 heykel ve 1200 eser fotografı bırakarak 81 yaşında 16 Mart 1957de Paris’te öldü. Mezarı Paris’te “Montparnasse Mezarlığı”‘ndadır ve bu mezarlıkta kendinden daha önce ölmüş olan birkaç sanatcı dostu için hazırladığı mezar heykelleri de bulunmaktadır. Bunlar arasında iyi iyi bilineni “Le Baiser (Öpücük)” heykelidir.
Romanya’nin komunist hükümeti tarafından rededilen Paris’teki Brancusi atölyesi koleksiyonunuÜnlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri Fransa devletine miras bırakmıştır. Paris’de modern sanatlar için Pompidou Merkezi yakınlarında bulunan bu Brancusi’nin atelyesi yenileştirilip Brancusi’nin ölümündeki ayni şekle sokulmuş ve bu koleksiyon bir müze olarak halka açılmıştır.

Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri

Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri

Uluslararası modernizm akımının başta gelen heykeltraşı Romanyalı Constantin Brancusi’nin eserleri

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800×533.

Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri

Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri

Constantin Brancusi Resimleri Constantin Brancusi Fotoğrafları

Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri

Ünlü Heykeltraş Brancusi Bugün Doğum Günü Brancusi Hayatı Brancusi Eserleri Resimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver