Unicef Nedir Görevi Görevleri Nelerdir Hakkında Bilgi

Unicef Nedir Görevi Görevleri Nelerdir

Unicef anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Unicef Nedir, Unicef Ne Anlama Gelir, Unicef Ne Demektir, Unicef Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Unicef ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Unicef Anlamı

Birleşmiş Milletler Örgütü’ne bağlı özel bir uzmanlık kuruluşu. Kuruluşun adı “Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu” anlamına gelen “United Nations International Children’s Emergency Fund” sözcüklerinin baş harflerinden oluşur. 1946′da, II. Dünya Savaşı’nda yıkıma uğramış ülkelerdeki çocuklara yardım amacıyla kuruldu. O günden bu yana yalnızca bu ülkelerle sınırlı kalmayıp dünyanın daha yoksul bölgelerindeki çocuklarla da ilgilendi. Çalışmaları, çocukların yaşam koşullarını düzeltmek, beslenme yetersizliklerini gidermek ve analık hizmetleri gibi konularda yoğunlaşmıştır. Yönetsel harcamaları Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından karşılanır. Programlarınıysa hükümetlerin yardımları ve bireylerin gönüllü katılımlarıyla sürdürür. UNİCEF, 1965 yılında Nobel Barış Ödülü’nü kazanmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Unicef Nedir Unicef ödev ara Unicef kelime anlamı Unicef sözlükte ara Unicef ansiklopedi bilgi bankası ara Unicef ne demek Unicef neye denir

Unicef ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver