Unesco Nedir Görevleri Nelerdir Neden Kurulmuştur Nerede Kurulmuştur Hakkında Bilgi

Unesco Nedir Görevleri Nelerdir Neden Kurulmuştur Nerede Kurulmuştur

Unesco Nedir Görevleri Nelerdir Neden Kurulmuştur Nerede Kurulmuştur
Unesco anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Unesco Nedir, Unesco Ne Anlama Gelir, Unesco Ne Demektir, Unesco Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Unesco ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Unesco Anlamı

Unesco Nedir Görevleri Nelerdir Neden Kurulmuştur Nerede Kurulmuştur
Birleşmiş Milletler Örgütü’ne bağlı özel kuruluş. Kuruluşun adı “Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü” anlamına gelen “United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization” sözcüklerinin baş harflerinden oluşur. 1946 yılında kuruldu. Merkezi Paris’tedir. UNESCO’nun amacı eğitim, bilim ve bilgi alışverişi alanlarında uluslararası işbirliğini, tüm insanların bilgi ve kültürlerinin artmasını, insan haklarının güçlenmesini sağlamaktır. Çalışmaları Asya, Afrika ve Lâtin Amerika ülkelerine temel eğitim malzemeleri sağlamaktan, önemli metinlerin çevirisine kadar çok geniş bir alana yayılmıştır. En önemli katkısı, az gelişmiş ülkelerde eğitimin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusundadır. 124 üyesi bulunan UNESCO’nun organları genel kurul, yürütme konseyi ve sekreterliktir. Genel kurul, yılda bir kez bütün üyelerin katılmasıyla toplanır. Yürütme konseyinin 34 üyesi vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Unesco Nedir Unesco ödev ara Unesco kelime anlamı Unesco sözlükte ara Unesco ansiklopedi bilgi bankası ara Unesco ne demek Unesco neye denir

Unesco ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver