Uluslararası Af Örgütü Nedir Görevi Görevleri Hakkında Bilgi

Uluslararası Af Örgütü Nedir Görevi Görevleri

Uluslararası Af Örgütü anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Uluslararası Af Örgütü Nedir, Uluslararası Af Örgütü Ne Anlama Gelir, Uluslararası Af Örgütü Ne Demektir, Uluslararası Af Örgütü Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Uluslararası Af Örgütü ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Uluslararası Af Örgütü Anlamı

Uluslararası Af Örgütü Nedir Görevi Görevleri
İnsan haklarını korumak amacıyla İngiliz avukat Peter Benenson öncülüğünde 1961 yılında kurulmuş uluslararası örgüt. Özellikle dinî ve politik nedenlerden ötürü tutuklanan ve hüküm giyen kimselere yardıma çalışır. 1977 yılında 74 ülkeden yaklaşık 100.000 gönüllü üye 1.700 kadar tutuklu ve hükümlü grubuyla (bu gruplar genellikle biri sosyalist, biri Batılı/kapitalist ve biri de 3. Dünya ülkesinden seçilen üçer tutuklu ve hükümlüden oluşturuluyordu) ilgilendiler. Örgütün yardım edeceği kimselerin seçilmesinde en önemli ölçüt, bunların doğrudan terör olaylarına karışmamış olmalarıydı. Uluslararası Af Örgütü, yardım ettiği kimselerin yaklaşık 2/3′ünün kurtulmasını sağladı. Bu çalışmaları nedeniyle 1977 Nobel Barış Ödülü, Uluslararası Af Örgütü’ne verildi. Örgüt ayrıca birçok ülkede, politik nedenlerle kovuşturulanların durumunun kamuoyuna açıklanmasını da sağlamaya çalışır.

Konu ile ilgili aramalar: Uluslararası Af Örgütü Nedir Uluslararası Af Örgütü ödev ara Uluslararası Af Örgütü kelime anlamı Uluslararası Af Örgütü sözlükte ara Uluslararası Af Örgütü ansiklopedi bilgi bankası ara Uluslararası Af Örgütü ne demek Uluslararası Af Örgütü neye denir

Uluslararası Af Örgütü ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver