Uluslararası Adalet Divanı Nedir Nerededir Görevleri Hakkında Bilgi

Uluslararası Adalet Divanı Nedir Nerededir Görevleri

Uluslararası Adalet Divanı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Uluslararası Adalet Divanı Nedir, Uluslararası Adalet Divanı Ne Anlama Gelir, Uluslararası Adalet Divanı Ne Demektir, Uluslararası Adalet Divanı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Uluslararası Adalet Divanı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Uluslararası Adalet Divanı Anlamı

Uluslararası Adalet Divanı Nedir Nerededir Görevleri
Birleşmiş Milletler Yasası uyarınca kurulan yargılama kurulu. Yönetmeliği 24 Kasım 1945′te BM’ce yürürlüğe kondu. 15 üyeden oluşur; üyelerin dokunulmazlıkları ve bağımsızlıkları vardır. Bu üyeler, Genel Kurul’ca 9 yıl süreyle seçilirler. Üyelerin üçte biri, üç yılda bir yenilenir. Bir üye, iki kez seçilebilir. Divan’a yalnızca devletler başvurabilirler; BM’nin diğer kurulları, görüşlerini sunabilirler. Divan bağımsız bir yargı organıdır; ancak aldığı kararları yeniden incelemesi önerilebilir. BM Güvenlik Konseyi, Divan’ın kararlarına uymayan üye devletleri, yönetmeliğin 94. maddesi gereğince uymaya zorlar.

Konu ile ilgili aramalar: Uluslararası Adalet Divanı Nedir Uluslararası Adalet Divanı ödev ara Uluslararası Adalet Divanı kelime anlamı Uluslararası Adalet Divanı sözlükte ara Uluslararası Adalet Divanı ansiklopedi bilgi bankası ara Uluslararası Adalet Divanı ne demek Uluslararası Adalet Divanı neye denir

Uluslararası Adalet Divanı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver