Ultrakavitasyon İle Bölgesel Zayıflama, Ultrakavitasyon İle Selülit Tedavisi, Ultrakavitasyon İle Zayıflama

ultrakavitasyon nedir, ultrakavitasyon yöntemi, ultrakavitasyon yöntemi ile bölgesel zayıflamak, ultrakavitasyon yöntemi nasıl uygulanır

Ultrakavitasyon ile bölgesel zayıflama

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bölgesel yağlanmalar ve selülit gibi sorunlar bilhassa bayanların sıkça karşılaştıkları ve estetik görünümlerine gölge düşürdüğü için içlendikleri problemlerdir. Ancak gelişen teknolojinin ürünleri, bu problemleri kısa bir zaman zarfında ortadan kaldırılabilecek ve kadınların yüzlerini güldürecektir. Bu zamana kadar bölgesel zayıflama ve selülite yönnelik uygulanan metotlardan daha az seansta soruna çözüm bulan Ultrakavitasyon tekniği, kendine vakit ayırmakta zorlananlar tarafından bu yönüyle oldukça seviliyor.

 

Ultrakavitasyon metodu, son yıllarda selülit görünümünde azalmaya yardımcı olması ve bölgesel incelme sağlaması nedeniyle zayıflamak isteyenler arasında ilgiyle karşılanan bir yöntem oldu. Ultrakavitasyon tekniği özellikle uzun dönemli seanslarla sunulan çözümlere yeterince zaman ayıramayan, yoğun iş temposundan ötürü kendine vakit ayıramayan iş insanlarını mutlu edecek bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

Ultrakavitasyon yöntemi kısa bir süre içerisinde vücuttaki selülitleri yok ediyor, fazla yağları eritiyor ve eritirken de vücudun şekillenmesini sağlıyor. Ultrakavitasyon tekniğinde güçlü ultrason vasıtasıyla cilt yüzeyinden yağlar hızlı bir şekilde yok ediliyor. Bu teknikte cerrahi hiçbir işlem kullanılmadığı için, Ultrakavitasyon ile bölgesel zayıflamayı tercih edenler kendilerini kısa bir süre topluyorlar.

Ultrakavitasyon yönteminin tekniğini bizlere Dr. Levent Türbedar açıklıyor:

“Ultrakavitasyon tekniği, bölgesel yağlanma ve selülitle savaşırken cerrahi yöntemler yerine ultrasondan faydalanan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması ile birlikte yağ dokusundaki hücre sıvısında yüksek ve ani basınç değişimleri gerçekleşecektir. Yüzeylerde oluşan köpüklenme daha sonra kavitasyon adı verilen bir patlama oluşturur. Kavitasyon etkisi, yağı sıvı hale getirerek ve hücre duvarlarına zarar vererek depo yağların yapısında bozulma meydana getirir. Dokudaki yağ hücreleri ile açığa çıkan yağ asitleri parçalanır ve lenf yolları ile bu noktalardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Serbest hale gelen yağlar, adelelerde yakılır; üriner sistem veya karaciğer kanalıyla vücuttan dışarıya atılır.”

Uzman doktor Türbedar, bu yöntemin hipoosmolar lipotomi ile kullanılmasında daha etkili sonuçlar alınabileceğini söylüyor. Hipoosmolar lipotomi ile birlikte uygulanan Ultrakavitasyonun etkisi bilimsel olarak ta kanıtlanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver