Ulotriks Nedir Hakkında Bilgi

Ulotriks Nedir

Ulotriks anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ulotriks Nedir, Ulotriks Ne Anlama Gelir, Ulotriks Ne Demektir, Ulotriks Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ulotriks ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ulotriks Anlamı

Türlerinni büyük bir bölümü tatlı sularda yaşayan, dallanmamış ipliksi yeşil alglere verilen ad. Halka ya da kol düğmesi şeklinde kloroplâstları vardır. Hücreleri kısadır. Rizoiyit hücresiyle kendini bir yere bağlar ya da serbestçe yüzerek yaşar. Merkezî bir çekirdek ve genellikle çok sayıda pirenoyit (ilkel nişasta) içeren hücreler, ayrı ayrı ikiye bölünerek filâmentin uzunluğuna büyümesini sağlarlar. Ulotriks cinsinde hem eşeyli hem eşeysiz üreme görülür.

Konu ile ilgili aramalar: Ulotriks Nedir Ulotriks ödev ara Ulotriks kelime anlamı Ulotriks sözlükte ara Ulotriks ansiklopedi bilgi bankası ara Ulotriks ne demek Ulotriks neye denir

Ulotriks ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver