Ulnar Sinir Sıkışması Neden Olur, Ulnar Sinir Sıkışması Nedeni, Ulnar Sinir Sıkışması Nedenleri Nelerdir

ulnar sinir sıkışması sebepleri, ulnar sinir sıkışması ve nedenleri, ulnar sinir sıkışmasının nedenleri, ulnar sinir sıkışmasının sebebi

Ulnar sinir sıkışması nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Tüm kol ve dirsek boyunca uzanan ulnar siniri, el parmaklarının bazılarının hareketinden ve serçe parmak ile orta parmağın his duyusundan sorumlu bir sinirdir. Dirseğin iç kısmında bulunan bir tünelden geçer ve el ile dokunulduğu zamanda hissedilen unlar siniri, dış etkenlerden dolayı almış olduğu travmalardan etkilenir ve tünel içinde sıkışır. Bu sıkışmaysa tıp dalında ulnar sinir sıkışması denir. Peki ulnar sinir sıkışması neden olur, sebepleri nelerdir?

Ulnar sinir sıkışması nedenleri

 

Dirseğin bir yere çarpması, dirseğin kırılması sonrası, sinirde gelişen ödemler, dirsek hareketiyle alakalı işlerde çalışma, diyabet hastalığı, aşırı alkol kullanımı artrit ve troid problemleri unlar sinir sıkışmasına neden olan etkenlerdir.

Ulnar sinir sıkışması kalıcı sorunlara yol açabileceği için belirtileri iyi gözlemlenmeli ve tedavisi geç kalınmadan yapılmalıdır. El parmaklarını ve el bileklerini rahatsız eden sorunlar yaşamak istemiyorsanız ulnar sinir sıkışması belirtileri ve tedavisi hakkında bilgilenin. Bunun için Ulnar sinir sıkışması belirtileri ve Ulnar sinir sıkışması tedavisi başlıklı makalelerimize göz atın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver