Ulnar Sinir Sıkışması Belirtileri Nelerdir, Ulnar Sinir Sıkışması Belirtisi, Ulnar Sinir Sıkışması Nasıl Anlaşılır

ulnar sinir sıkışması ve belirtileri, ulnar sinir sıkışmasının belirtileri, ulnar sinir sıkışmasının belirtisi,

Ulnar sinir sıkışması belirtileri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önce sizlerle ulnar sinir sıkışması nedenlerinden bahsetmiş ancak belirtileri hakkında bilgi vermemiştik. Şimdi sizlere uzman kişilerin bilgilerinden faydalanarak öğrendiğimiz ulnar sinir sıkışması belirtilerinden bahsedeceğiz. El parmaklarının bir kısmını hareket ettiren ve his duyulmasını sağlayan ulnar siniri, aldığı bir takım travmalardan dolayı geçtiği tünel içinde sıkışmaktadır. Bu sıkışma ulnar sinir sıkışması sendromuna yol açar ve mütenevvi şikayetler yaşanmasına sebep olur.

Ulnar sinir sıkışması nedenleri hakkında bilgilenmek için ilgili konuya göz atabilirsiniz.

Dirseğin iç kısmından mevcut olan elimiz ile de hissedebileceğimiz bir tünelin içinden geçen ulnar siniri, etkilenmiş olduğu bir takım etkenlerden ötürü el parmaklarımız ve bileğimiz olumsuz etkilenir. Bu etkilenmenin yanı sıra dirseğin iç kısmında gerginlikte hissedilir.

Ulnar sinir sıkışması hastaları ekseri geceleri serçe ve yüzük parmağında uyuşma hissederler. Ayrıca araba kullanırken ve telefonla görüşürken dirsekleri uzun bir süre katlı pozisyonda kaldığı içinde uyuşmalar hissedilir. Ulnar sinir sıkışmasının varlığı el parmaklarını da etkilediği için, el parmaklarıyla yapılan bir takım işler zorlaşır. Kavrama ve ayıklamada güçsüzlük ve tüm kolu saran ağrılarda ulnar sinir sıkışması belirtileri arasındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver