Ulnar Sinir Sıkışması Ameliyatı, Ulnar Sinir Sıkışması Nasıl Geçer, Ulnar Sinir Sıkışması Nasıl Tedavi Edilir

ulnar sinir sıkışması tedavi yolları, ulnar sinir sıkışması tedavi yöntemleri, ulnar sinir sıkışmasının tedavisi,

Ulnar sinir sıkışması tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kubital tünel sendromu olarak ta bilinen ulnar sinir sıkışması sorunu, mütenevvi sebeplerden ötürü meydana gelmekte, envai çeşit belirtiler ile kendini göstermekte ve günlük yaşamımızı bir hayli zorlaştırmaktadır. Parmak, bilek ve kolun tamamını olumsuz etkileyen ulnar sinir sıkışması ağrı, parmaklarda hissizlik, uyuşma ve dirseğin gerginleşmesi gibi şikayetlere sebep olur.

Dirseğin bir yere çarpması, dirseğin kırılması sonrası, dirsek hareketiyle alakalı işlerde çalışıyor olma, şeker hastalığı, alkolü fazla tüketmek, artrit veya troid problemlerinin sebep olduğu ulnar sinir sıkışması, hekim tarafından istenen röntgenler ve EMG ile ortaya çıkar. Ulnar sinir sıkışması tanısının konmasının ardından tedavi sürecine başlanır. İleri vakalarda cerrahi işlemler uygulanır.

Cerrahi işlemlerin dışında ulnar sinir sıkışması tedavisi nasıldır diye merak edenler için, cerrahisiz tedavi yollarından bahsediyoruz. Bunlar; dirseği olabildiğince düz tutmak, göğüs üstünde kolların çaprazlaşmasına engel olmak, telefonla konuşurken dirseği uzun süre bükmemek (mümkünse megafonla konuşmak), çalışma masanızın boyunu dirseğinizi kırmayacak şekilde ayarlamak, sporda dirseklik kullanmak ve ödemi azaltmak içinde steroid enjeksiyonu uygulamasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver