Ulaç Nedir Hakkında Bilgi

Ulaç Nedir

Ulaç anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ulaç Nedir, Ulaç Ne Anlama Gelir, Ulaç Ne Demektir, Ulaç Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ulaç ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ulaç Anlamı

Eylem kök ve gövdelerinden (ulaç ekleriyle) türetilmiş sözcük. Ulaçlar, yapılışlarına göre ikiye ayrılırlar: Eylem kök ve gövdelerinden özel eklerle türetilen ulaçlar; ad eylemlerden ya da belirtme ortaçlarından ulaç görevi yapan sözcüklerle türetilen ulaçlar, “-ip” yapılı ulaçlar, özneleri, kipleri ve çekimleri eşit olan eylemleri dile getirirler. Durum ulaçları ise eylem köküne “-erek”, “-ken” ekleri getirilerek yapılırlar. “-ince” ekiyle yapılan ulaçlara da artçıl ulaçlar denir. “-eli” ekiyle türetilen ulaçlar, başlama ulaçlarıdır. Bitirme ulaçları ise “-inceye dek” ekiyle türetilmiş ulaçlardır. “-dikçe”, “-meden”, “-dikten sonra” ekleri, zaman ulaçlarını oluşturmada kullanılırlar. “-e kadar” ekinden ad eylemlerden ulaç yapmada yararlanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Ulaç Nedir Ulaç ödev ara Ulaç kelime anlamı Ulaç sözlükte ara Ulaç ansiklopedi bilgi bankası ara Ulaç ne demek Ulaç neye denir

Ulaç ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver