Uhud Savaşı Nedir Nedenleri Ve Sonuçları Hakkında Bilgi

Uhud Savaşı Nedir Nedenleri Ve Sonuçları

Uhud Savaşı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Uhud Savaşı Nedir, Uhud Savaşı Ne Anlama Gelir, Uhud Savaşı Ne Demektir, Uhud Savaşı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Uhud Savaşı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Uhud Savaşı Anlamı

Uhud Savaşı Nedir Nedenleri ve Sonuçları
Medineli Müslümanlar ile Mekkeli Araplar arasında yapılan savaş (23 Mart 625). Bedir Savaşı’nda (624) uğranılan yenilgiden sonra Medineli Müslümanlara karşı harekete geçen Mekkeliler, Süfyan komutasında 3.000 kişilik bir kuvvetle Medine üstüne yürüdüler (11 Mart 625). Hz. Muhammet’in yönetiminde 1.000 kişilik bir Müslüman kuvveti Medine’den dışarı çıktı. İki ordu 23 Mart 625′te savaşa tutuştu. Ancak savaştan önce Abdullah bin Übeyd bin Selül’ün komutasındaki 300 kişi savaş alanını terk ettiğinden Müslümanların sayısı 700′e inmişti. Bununla birlikte savaş Müslümanların üstünlüğüyle sürerken Medineliler bulundukları yeri terk ettiler. Bundan yararlanan Mekkeli komutan Halit bin Velit, Müslümanları arkadan vurmayı başardı. Müslümanlar Uhut Dağı’na doğru çekildiler. Hz. Muhammet, atılan bir taşla yaralandı. Ancak savaş, her iki taraf için de kesin sonuç vermeden sona erdi.

Konu ile ilgili aramalar: Uhud Savaşı Nedir Uhud Savaşı ödev ara Uhud Savaşı kelime anlamı Uhud Savaşı sözlükte ara Uhud Savaşı ansiklopedi bilgi bankası ara Uhud Savaşı ne demek Uhud Savaşı neye denir

Uhud Savaşı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver