Uğur Böceği Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Uğur Böceği Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Uğur Böceği anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Uğur Böceği Nedir, Uğur Böceği Ne Anlama Gelir, Uğur Böceği Ne Demektir, Uğur Böceği Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Uğur Böceği ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Uğur Böceği Anlamı

Uğur Böceği Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Coccinella septempunctata. Coleoptera (kın kanatlılar) grubunun Coccinellidae ailesini meydana getiren yaklaşık beş bin böcek türünün ortak adı. Uğur böceği gövdesi, turuncu ve kırmızı renkli, üzerinde siyah noktalar bulunan, bir böcektir. Mayıs böceği, hanım böceği ya da uçuç böceği olarak da bilinir. Yarım küre biçimindeki gövdesi, 8-10 mm uzunluğunda ve kırmızı zemin üzerine sarı yada siyah beneklidir. On dört aylık ömrü olan uğur böceklerinin üzerindeki benekler, türünü belirtir. Uğur böceği, kabuk değiştirmediğinden ve kurtçuk hâlinden yetişkin duruma geçtiğinden kabuğuna bir benek daha ekleyemez. Kırmızı, sarı, beyaz ya da siyah beneklerin işlevi, düşmanlara “tadım acı” diye uyarı sinyalleri göndermektir.

Uzun, ince yapılı, yumuşak gövdeli ve genellikle mavi, yeşil, kırmızı ya da siyah benekli boz lârvalarının öteki böcekler ve böcek yumurtaları başlıca besin kaynaklarıdır. Lârvalar dört gelişme evresinden sonra son lârva derisi içinde pupa evresine girerler. Uğurböcekleri yaprak biti, kabikli bit (koşnil) ve akar gibi tarım zararlısı böcekleri yediklerinden biyolojik mücadelede yaygın biçimde kullanılırlar.

Konu ile ilgili aramalar: Uğur Böceği Nedir Uğur Böceği ödev ara Uğur Böceği kelime anlamı Uğur Böceği sözlükte ara Uğur Böceği ansiklopedi bilgi bankası ara Uğur Böceği ne demek Uğur Böceği neye denir

Uğur Böceği ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver