Uçurtma Nedir Nasıl Yapılır Hakkında Bilgi

Uçurtma Nedir Nasıl Yapılır

Uçurtma anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Uçurtma Nedir, Uçurtma Ne Anlama Gelir, Uçurtma Ne Demektir, Uçurtma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Uçurtma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Uçurtma Anlamı

Uçurtma Nedir Nasıl Yapılır
Uzun bir iple yerden kontrol edilen ve rüzgârda spor ve eğlence amaçlı uçurulan uçurtma, çoğunlukla ahşap bir iskeletin kâğıt, bez ya da naylonla kaplanmasıyla yapılır. Uçurtma yüzlerce yıldan beri beri Koreliler, Çinliler, Japonlar ve Malezyalılar tarafından değişik amaçlarla kullanılmaktadır. Balon ve uçağın icadına kadar uzun yıllar meteoroloji gözlemleri için kullanılmıştır. Üç çıtalı (altıgen), iki çıtalı kuyruksuz (baklava biçimli) ve kutu uçurtmalar en yaygın uçurtma tipleridir. Tek düzlemli uçurtmalarda dengeyi kuyruk sağlar. Kuyruk havaya direnç gösterdiği için bu tip uçurtmalarda önemlidir.

Konu ile ilgili aramalar: Uçurtma Nedir Uçurtma ödev ara Uçurtma kelime anlamı Uçurtma sözlükte ara Uçurtma ansiklopedi bilgi bankası ara Uçurtma ne demek Uçurtma neye denir

Uçurtma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver