Ücretsiz İndir WinDVD 8 Türkçe Kullanımı Hakkında Bilgi

WinDVD 8 Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? Türkçe Açıklama – Windows 8,7,Vista, Xp Programları ve Mobil Uygulamaları Son Sürüm

Aşağıda WinDVD 8 isimli program için kısaca tanıtımı, neye yaradığı, genel özellikleri ve en son sürümü (yeni versiyon) download linki yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazılımın getirdiği yeniliklere gelirsek öncelikle Windows Vista desteği karşımıza çıkıyor. Her zamanki gibi, MPEG2-HD, VC1, WMV-HD ve H.264 HD gibi gelişmiş formatlara destek ile MPEG-4, Real, QuickTime, WMV ve DivX gibi standart formatlara destek geliştirilerek devam ettirilmiş. WinDVD 8 aynı zamanda ev ağınızda kullanmak üzere UPnP sunucusu ve istemcisi olarak da çalışabiliyor. Yüksek donanıma sahip kullanıcıların en çok hoşuna gidecek özellik sanırım Core 2 Duo desteği. Özellikle yüksek tanımlı video gösterimi sırasında çoklu görev desteği sayesinde daha fazla performans vaat ediliyor. Tabii ki Notebook kullanıcıları da unutulmamış. Özellikle Intel Centrino işlemcili dizüstü bilgisayarlara gelişmiş destek ile pil ömrünü ve dolayısıyla film izleme süresini uzatmak için yenilikler getirilmiş. Garip ama işyeri kaçakları için de bir özellik eklenmiş. Bir DVD izleme yazılımında “Patron Tuşu” nun sık rastlanan bir özellik olmadığı ortada. Ancak bir tuşa basarak WinDVD 8’in filmi durdurup kendini gizlemesini sağlayabilirsiniz. WinDVD 8’in getirdiği en büyük yenilik şüphesiz Blu-ray ve HD DVD formatlarına tam destek. Ancak Intervideo firması bu özelliğin aktif olabilmesi için “HD Upgrade Pack” adlı yazılımı (eklentiyi) ayrı olarak piyasaya sürmüş.

 

Bu kadar özeliğin yanında benim için WinDVD’yi diğerlerinden ayıran muhteşem teknolojisinden bahsetmeden geçemeyeceğim. Philips’in geliştirdiği Trimension Digital Natural Movement (TriDNM) özelliği daha da optimize edilmiş bir sürümüyle WinDVD 8’e eklenmiş. Örneğin 7. sürümde orta sınıf bir sistemde birçok DVD film takılma yaparken 8. sürüm aynı sistemi hiç zorlamadan DVD’leri gösterebiliyor. Bu teknoloji sayesinde görüntüler özellikle hareketli sahnelerde son derece doğal ve akıcı olarak gösterilebiliyor.

Gelelim yazılımın eksilerine. Öncelikle karşılaştığım en büyük sorun DVD izlerken yaşanan takılmalar. Ancak bu durum DVD-ROM’un erişimiyle ilgili gibi görünüyor. Filmi durdurup birkaç dakika sonra devam ettirdiğinizde DVD sürücü tekrar bir diski tanıyıp hızlanır ve film kaldığı yerden devam eder, işte bu durum film düzenli bir şekilde oynatılırken ve sıkça karşınıza çıkıyor. Ayrıca WinDVD’nin eski hastalığı olan sürükleme çubuğunun (filmde belli bir süre ileri geri almak için kullanılan) yavaşlığı aynen devam ediyor. Filmde izlemek istediğiniz özel bir sahneyi bu çubuk yardımıyla bulmak eskiden olduğu gibi uğraştırıyor.

 

Sonuçta InterVideo firması WinDVD efsanesini devam ettirmeyi başarmış. Her ne kadar Blu-ray ve HD DVD gösterimi için ayrı bir ücret ödenmesi gerekse de bu durum aslında sıradan kullanıcılar için fazladan ücret ödenmesini engelleyecek bir önlem olarak da algılanabilir.

PROGRAMI BEDAVA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver