Ücretsiz İndir MTBF Calculator Türkçe Kullanımı Hakkında Bilgi

MTBF Calculator Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? Türkçe Açıklama – Windows 8,7,Vista, Xp Programları ve Mobil Uygulamaları Son Sürüm

Aşağıda MTBF Calculator isimli program için kısaca tanıtımı, neye yaradığı, genel özellikleri ve en son sürümü (yeni versiyon) download linki yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Üretici Açıklaması:

Güvenilirlik analizi, basit anlamda bir sistemin parçalarının ve birimlerinin bozulma oranlarının analizidir. Bu analizlerde kullanılan genel modeller vardır. Örneğin elektronik parçalar için MIL-HDBK-217 veya Telcordia ve mekanik parçalar için NSWC gibi. Bu modeller bize parçaların hata oranlarının hesaplanması için gerekli prosedürleri sağlarlar. Hesaplanan bu hata oranları kullanılarak da MTBF (Mean Time Between Failures) değeri hesaplanabilir.Yeni bir ürün çıkardığınızda veya mevcut bir tasarımda çok önemli değişiklikler yaptığınızda saha’dan size bilgiler gelmeden önce MTBF değerlerini tahmin etmek gerekebilir. Böyle bir durumda yapacağınız analiz ile elde edeceğiniz sonuçlar çok faydalı olabilmektedir.

Elektronik ürünlerde, ürünün arıza yapma yada hata süresi sabit bir hata oranı değerine sahiptir, bu hata oranı değeri çeşitli üslü denklemler kullanılarak hesaplanır. Burada, elektronik ürünlerin MTBF (En Anlamlı Hata Süresi) değerlerini hesaplayabilirsiniz.

Bölümler:Mikro Devreler, Kesikli Yarı İletkenler, Tüpler, Lazerler, Dirençler, Kapasitörler, İndükleyici Cihazlar, Döndürme Cihazları, Röleler, Devre Anahtarları, Konektör, Birbirine Bağlı Derleyiciler, Bağlantılar, Metreler, Kuart Kristalleri, Lambalar, Elektronik Filtreler, Sigortalar, Diğer Çeşitler, Sabit MTBF

PROGRAMI BEDAVA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver