Ücretsiz En İyi Şifreleme Programı [Dosya, Disk, Program Şifrelemek İçin]

En iyi ücretsiz şifreleme programını tanıtmak istiyorum sizlere. Bir program ücretsiz olmasına rağmen bu kadar kullanışlı ve kaliteli olabilir. Kendisini yıllardır kullanıyorum ve aslında ne zaman kullanmaya başladığımı bile unuttum. Herhalde Windows Xp’nin ilk çıktığı zamanlarda olsa gerek 😀

Sponsorlu Bağlantılar

TrueCrypt ücretsiz şifreleme programından bashediyorum. Tabi ki o zamandan bu zamana üreticisi bu programı çok geliştirdi. Önce TrueCrypt hakkında bir takım bilgiler ve teknik detaylar verdikten sonra indirme linkini ekliyorum.

İşte En İyi Ücretsiz Şifreleme Programı TrueCrypt Özellikleri

Açık kaynak olarak geliştirilen ve ücretsiz bir şifreleme programı olan TrueCrypt (Dosya ve Disk Şifreleme Programı) ile şifreli sanal sürücüler oluşturarak bilgilerinizin güvenliğini basit ve kolay bir yol kullanarak sağlayabilirsiniz. TrueCrypt, oluşturduğunuz şifreli sürücülere kopyaladığınız bilgileri izin gerektiren bir dosyanın içinde saklar ve bu sayede bilgilerinizi taşınabilir USB bellek ve benzer diğer aygıtlarda bile güvenle taşıyabilirsiniz.

Şifreli dosyayı başka bir sabit diske veya kaynağa kopyalayarak sürücüye atamak oldukça kolaydır. Fakat TrueCrypt dosyayı her açmak istediğinizde size belirlediğiniz şifreyi sorarak başkaları tarafından dosyaların kullanılmasını engelleyerek bilgilerinizin güvenliğini sağlar.

  • AES-256
  • Blowfish
  • CAST5
  • Serpent
  • Triple DES
  • Twofish

Yukarıdaki şifreleme tekniklerinin kullanıldığı programda sanal sürücüleri dilediğiniz gibi FAT32 veya NTFS formatında oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca gizli sürücü oluşturma ve klavye kısayollarıyla dosyayı sürücüye atama gibiözellikler de programda mevcut.

Windows 7/Vista/XP/2000

TrueCrypt Setup 7.1.exe (3.3 MB)

http://www.enbasit.com/indir.png

Alternatif link:

http://www.enbasit.com/indir.png

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver