Ücretsiz Dosya Eşleme Aracı Ücretsiz İndir WinMerge Türkçe Kullanımı Hakkında Bilgi

Ücretsiz Dosya Eşleme Aracı WinMerge Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? Türkçe Açıklama – Windows 8,7,Vista, Xp Programları ve Mobil Uygulamaları Son Sürüm

Aşağıda WinMerge isimli program için kısaca tanıtımı, neye yaradığı, genel özellikleri ve en son sürümü (yeni versiyon) download linki yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

WinMerge açık kaynak kodlu senkronize programı. Görsel text dosyalarındaki farkları bulmanıza ve eşitlemenize yardımcı olmak için tasarlanmış bu yazılım ile metin dosyalarındaki verileri eşleyebilirsiniz. Programı iki metin dosyasını eşitlemek için kullanabileceğiniz gibi, benzer içeriğe sahip metin dosyalarını birleştirip, birden fazla kopyası sabit diskte bulunan dosyaların silinmesini sağlayarak yer açmak içinde kullanabilirsiniz.

Program proje sürümlerinde nelerin değiştiğini belirmeniz veya sürümlar arasındaki değişiklikleri birleştirmeniz gibi konularda son derece kullanışlı.

Program Kullanımı:

Programı kullanmaya başlamak için “Dosya” menüsünden “Aç” komutunu vererek yeni bir birleştirme projesi açın. “Left” ve “Right” kutucuklarından birleştireceğiniz metin dosyalarını seçin. Karşılaştırılacak olan metinler ekranda yan yana açılır. Programla dosya açmak için standart Windows işlemlerinde olduğu gibi sürükle-bırak tekniği de kullanabilirsiniz. Program sadece metin karşılaştırması yapmak için değil, uzun kodlar yazan yazılım geliştiricilerin denetleme aşamasında faydalanabilcekleri bir araç olarak da görev yapabilir.

İki metin dosyası arasındaki farkları görüntülemeye başlamak için “Birleştirme” menüsünden “Sonraki Fark” komutunu verebilir, ya da komutun kısayol tuşu olan Alt+Aşağı Ok tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz. İki metin arasında yapılacak kopyalama işlemleri için de yine “Birleştirme” menüsü altında yer alan komutları kullanmanız gerekiyor.

Programın yazılım geliştiricilere sağladığı kolaylıklardan biriside filtreler. Çalışılan programlama dili ile ilgili kolaylıklar getiren filtre özelliklerini “Araçlar” menüsü altındaki “Filtreler” komutu ile kullanabilirsiniz. Programlla klasör kıyaslama işlemi yapmak için ise “Dosya” menüsünden “Aç” komutunu vererek karşılaştıracağınız klasörleri seçebilirsiniz. Klasörler arasındaki farkı “Comparison result” sütunundan görebilirsiniz.

 

PROGRAMI BEDAVA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver