Üçlü İtilaf Devletleri Nedir Kimlerdir Hangi Ülkelerdir? Hakkında Bilgi

Üçlü İtilaf Devletleri Nedir Kimlerdir Hangi Ülkelerdir?

Üçlü itilaf anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Üçlü itilaf Nedir, Üçlü itilaf Ne Anlama Gelir, Üçlü itilaf Ne Demektir, Üçlü itilaf Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Üçlü itilaf ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Üçlü itilaf Anlamı

Üçlü itilaf Devletleri Nedir Kimlerdir Hangi Ülkelerdir
Fransa, İngiltere ve Rusya arasında kurulan birliğe verilen ad (1907). Bu devletler arasında, Üçlü İttifak’a giren devletlere karşı koymak amacıyla yapılan ikili anlaşmalara dayanır. Kurulacak bu birlik sayesinde Fransa, Alsace Lorraine Bölgesi’ni Almanlardan geri almayı düşledi. Bu nedenle önce Ruslarla ikili bir antlaşma yaptı (1893). İngilizlerin de bu birliğe katılması istendi. Ancak, başlangıçta İngiltere tarafsız kalmayı yeğledi. Fakat sömürgelerde ciddî sorunlarla karşılaşınca Fransızlar ile anlaşarak bu birliğe katıldı, böylece de Üçlü İtilâf kurulmuş oldu. I. Dünya Savaşı sırasında bu birliğe dahil devletlere, İtilâf Devletleri adı verildi.

Konu ile ilgili aramalar: Üçlü itilaf Nedir Üçlü itilaf ödev ara Üçlü itilaf kelime anlamı Üçlü itilaf sözlükte ara Üçlü itilaf ansiklopedi bilgi bankası ara Üçlü itilaf ne demek Üçlü itilaf neye denir

Üçlü itilaf ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver