Uçanbalık Nedir Hakkında Bilgi

Uçanbalık Nedir

Uçanbalık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Uçanbalık Nedir, Uçanbalık Ne Anlama Gelir, Uçanbalık Ne Demektir, Uçanbalık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Uçanbalık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Uçanbalık Anlamı

Exoetidae familyasındaki 40 kadar balığın ortak adı. Sıcak denizlerde, yüzeye yakın yerlerde yaşayan bu balıklar uçma yetenekleriyle tanınır. Akdeniz’de birkaç türüne rastlanır. Yüzgeçleri gelişerek kanat biçimini almış olan uçanbalıklar, havada hızla süzülerek uçar. Yüzerken büyük hız kazanır, su yüzeyinden havalanırken suya batık kuyruklarının hızlı darbeleriyle gövdelerini öne doğru iterler. Havadayken kanat çırpma hareketi yapmazlar. Süzülme hareketlerini yineleyerek yüzeye her inişlerinde kuyruklarının itme gücüyle havalanırlar.

Konu ile ilgili aramalar: Uçanbalık Nedir Uçanbalık ödev ara Uçanbalık kelime anlamı Uçanbalık sözlükte ara Uçanbalık ansiklopedi bilgi bankası ara Uçanbalık ne demek Uçanbalık neye denir

Uçanbalık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver