Twitter arka plan resmi nasıl değiştirilir, Twitter Arkaplan Değiştirme Ekleme Yapma Resimli Anlatım

Popüler Aramalar; twitter arka plana kendi resmini koyma, twitter da arka plana kendi resmini koyma, twitter arka planı nasıl yapılır, twitter arka planları, twitter arka plan koyamıyorum, twitter arka plana resim koyma, twitter arka plana fotoğraf koyma, twitter arka plan kendi resmini koyma, twitter arka plan nasıl yapılır, twitter da arka plana foto koyma, twitter arka planları nasıl yapılır, twitter arka planı yapma, twitter da arka plan nasıl yapılır, twitterda arka plan resmi koyamıyorum, twitterda arka plan nasıl yapılır 

Twitter Arkaplanı Nasıl Yapılır

Twitter kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Özellikle ünlü isimlerin kullandığı Twitter hesabınızın görüntüsünden sıkıldıysanız arka planını değiştirebilirsiniz. Özellikle kendi kişiliklerini Twitter hesaplarına yansıtmak ve takipçilerine farklı bir görünüm sunmak isteyebilirsiniz. Bu makalemizde Twitter hesabınızın arka planına istediğiniz bir resmi koymayı adım adım uygulayacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer Twitter hesabınız yok ise ilk önce kendinize bir hesap edinin, Twitter Türkçe dil desteği bulunduğundan kolayca edinebilirsiniz. Twitter sosyal ağ sitesinde takip etme ve takip edilmeye dayanmaktadır. Bu nedenden dolayı nasıl bir arka plan resmi koyacağınızı iyi düşünün. Birçok kişi rastgele bir resim yüklüyor ancak koyacağınız arka plan resmi sizin tarz ve kişiliğinizi yansıtır.

İlk olarak hesabınıza giriş yapınız. Daha sonra “Ayarlar” (Settings) sekmesinin altındaki “Tasarım” (Design) sekmesine tıklayınız. Karşınıza çıkan duvar kağıdı seçeneklerinden birisini seçerek arka plan yapabileceğiniz gibi “Arka Plan Resmini Değiştir” (Change Background Image) butonuna tıkladığınızda açılan kısımdan “Dosya Seç” “Gözat” (Select File) butonuna tıklayarak bilgisayarınızda yüklü istediğiniz herhangi bir resmi de Twitter hesabınıza yükleyebilir ve onu arka plan resminiz olarak aktifleştirebilirsiniz.

Twitter Arkaplan, Twitter Arkaplan Yapma, Twitter Arkaplan Değiştirme, Twitter Arkaplan Ekleme 

Bu yazımızda sizlere Twitter’da arka plan oluşturma,  değiştirme işlemlerini aşama ve resimleri ile detaylı şekilde açıklayacağız.

İlk önce internet tarayıcımızın adres satırına www.twitter.com  yazarak Twitter giriş sayfasını açıyoruz. Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifremizi girdiğimizde aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa görüntülenecek.

Twitter ArkaPlan

Twitter ArkaPlan

Karşımıza gelen Twitter ana sayfasında, en sağda bulunan kullanıcı adımıza mouse’mizin sol tuşu ile tıklıyoruz. Tıklama sonrasında aşağı doğru açılan  menü karşımıza çıkıyor. Bu kısımdan “Ayarlar” butonuna tıklayıp, sonraki aşamaya geçiyoruz.

Twitter ArkaPlan

Twitter ArkaPlan

“Ayarlar” menüsüne girdiğimizde;  “Hesap”, “Şifre”, “Mobil”, “Bildirimler”, “Profil”, “Tasarım” ve “Uygulamalar” seçenekleri geliyor. Burada “Tasarım” butonuna tıklıyoruz. Tasarım kısmına girdiğimizde, aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa karşımıza geliyor.

 

Twitter Arka Plan Ekleme

Twitter Arka Plan Ekleme

Bu kısımda; “Arka plan resmini değiştir” ve “Tasarım renklerini değiştir” olmak üzere iki farklı seçeneğimiz var. İsterseniz size sunulan hazır temalardan birini seçip arka planınızı değiştirebilirsiniz. Size özgü bir arka planınızın olmasını istiyorsanız, “Arka plan resmini değiştir” butonuna tıklıyoruz. Tıkladığımız butonun hemen alt kısımında “Dosya Seç” butonu açılıyor. Dosya seç butonunu  seçtiğimizde aşağıdaki resimdeki gibi dosya seçeceğimiz bir pencere açılıyor. Bu açılan pencereden, bilgisayarınızda bulunan istediğiniz bir resminizi yada duvar kağıdınızı seçebilirsiniz. İstediğiniz resim dosyasını seçtikten sonra “Aç” butonuna tıklıyoruz. Seçilen resim, alt tarafta ön izleme penceresinde gözükecektir.

Eğer küçük bir resim dosyası seçtiyseniz, twitter bu resmi arka plana otomatik ortalayacaktır. Seçilen resmin arka planı eşit şekilde, yan yana ve alt alta kaplamasını istiyorsanız, “Arka plan resmini döşe” kutucuğunu işaretliyoruz. Daha sonrasında en alt bölümde bulunan “Değişiklikleri kaydet” butonuna tıklayıp, yaptığımız değişiklikleri uygulamış ve kaydetmiş oluyoruz.

 

Twitter Arka Plan Değiştirme

Twitter Arka Plan Değiştirme

“Tasarım renklerini değiştir” butonuna tıklarsanız, aşağıdaki resimdeki gibi ufak bir bölüm açılacaktır.  Açılan bu bölümden,  arka plan, metin, bağlantılar, kenar çubuğu, çerçeveler ile ilgili renk ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz bölümün alt kısmındaki ufak karelere tıkladığınızda, karşınıza gelen renk skalasından beğendiğiniz rengi seçin ve daha sonra “bitti” butonuna tıklayın. Tüm renk ayarlarınızı isteğinize göre düzenledikten sonra,ayarların uygulanması ve kaydedilmesi için “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklayarak tüm işlemlerimizi bitiriyoruz. Yeni arka planınız hayırlı olsun: )

Twitter Arka Plan Değiştirme

Twitter Arka Plan Değiştirme

 

 Twitter Arkaplan Ekleme, Twitter Arkaplan Yapma, Twitter Nasıl Kullanılır 

Twitter Arka Plan Yapma – Twitter Arkaplanı Nasıl Yapılır

 twitter arka plan yapma, twitter arkaplan yapma

Twitter kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber bu hizmetin özellikleri ile ilgili merak edilenler de artıyor. Bu yazımızda Twitter’ın standart görünümünden sıkılanlar ve kendi karakterlerini Twitter sayfalarına yansıtmak isteyenler için Twitter arkaplan yapma, Twitter arka plan değiştirme gibi konulardan bahsedecek, Twitter arka planı nasıl yapılır sorusuna doyurucu bir cevap vermeye çalışacağız.

Twitter Arka Planı Yaparken Dikkat Edilecekler

  • Eğer bir Twitter hesabınız yoksa artık Türkçesi de kullanımda olan Twitter’a üye olun.
  • Nasıl bir arka plan yapacağınıza karar verin. Birçok insan çok da düşünmeden herhangi bir resmi arka plan olarak yükler ama yükleyeceğiniz arka plan sizin tarz ve kişiliğinizi yansıtacak nitelikte olmalıdır.
  • Büyük resimler tercih edin. Bu durumda resimlerle oynamanıza gerek kalmayacak ve kullandığınız arka plan Twitter için özel tasarlanmış gibi duracaktır. En az 1600×1200 büyüklüğünde bir resim kullanmaya çalışın.
  • Tüm ekran çözünürlüklerinin aynı olmadığını göz önünde bulundurun. Örneğin düşük çözünürlükteki bir ekranda arka planda kullanmış olduğunuz öge bir defa bulunurken, daha yüksek çözünürlüğe sahip bir ekranda birkaç defa tekrar edebilir.
  • Sınır çizgilerini kullanmayı deneyin. Üst taraftaki bölgenin Twitter logosuna ve kullanıcı dolaşım çubuğuna ayrıldığını göz önünde bulundurarak, ziyaretçilerinizin gözlerini yormamak ve kalabalık bir arka plan görüntüsüne sahip olmamak için sınır çizgileri işe yarayacaktır.
 • Yukarıda anlattıklarımız dikkat edilmesi gereken hususlardı. Şimdi gelelim Twitter arka planınızı nasıl değiştireceğinize. Hesabınıza girdikten sonra “Ayarlar” (Settings) sekmesinin altındaki “Tasarım” (Design) kısmını seçiniz. Karşınıza çıkan duvar kağıdı seçeneklerinden birisini seçerek arka plan yapabileceğiniz gibi “Arka Plan Resmini Değiştir” (Change Background Image) butonuna tıkladığınızda açılan kısımdan “Dosya Seç” (Select File) butonuna tıklayarak bilgisayarınızda yüklü istediğiniz herhangi bir resmi de Twitter hesabınıza yükleyebilir ve onu arka plan resminiz olarak aktifleştirebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver