Turunçgiller Nedir Nelerdir Nerede Yetişir Hakkında Bilgi

Turunçgiller Nedir Nelerdir Nerede Yetişir

Turunçgiller anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Turunçgiller Nedir, Turunçgiller Ne Anlama Gelir, Turunçgiller Ne Demektir, Turunçgiller Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Turunçgiller ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Turunçgiller Anlamı

Turunçgiller Nedir Nelerdir Nerede Yetişir
Portakal, limon, mandalina, greyfurt gibi ekonomik bakımdan değerli meyve ağaçlarının oluşturduğu bir bitki familyası. Adını turunç ağacından alan bu familya aslında yalnızca tarım ürünlerini değil, yabanî otları ve çalıları da içerir. Ama, günlük yaşamda turunçgiller sözcüğü, doğrudan bu familyadaki meyve ağaçları için kullanılır. Bunlara yaygın olarak narenciye de denir.

Dünyaya Asya’nın güneydoğusundan yayılmış olan turunçgiller, günümüzde en çok Akdeniz ülkeleri, ABD, Brezilya, Arjantin, Güney Afrika ve Avustralya’da yetiştirilir. Turunçgillerin değerli C vitamini kaynağı olan bol sulu meyveleri bitkisel besinlerimiz arasında önemli yer tutar. Çünkü, taze meyvelerden aldığımız C vitamini, bizi, iskorbüt hastalığından korur.

Konu ile ilgili aramalar: Turunçgiller Nedir Turunçgiller ödev ara Turunçgiller kelime anlamı Turunçgiller sözlükte ara Turunçgiller ansiklopedi bilgi bankası ara Turunçgiller ne demek Turunçgiller neye denir

Turunçgiller ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver