Turunç Nedir Hakkında Bilgi

Turunç Nedir

Turunç anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Turunç Nedir, Turunç Ne Anlama Gelir, Turunç Ne Demektir, Turunç Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Turunç ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Turunç Anlamı

Turunçgillerden, bütün Akdeniz ülkelerinde yetişen, kışın yaprağını dökmeyen bir ağaç. Turunç ağacının uzunluğu 1-6 m’dir. Sivri uçlu, üst yüzü parlak alt yüzü mat yeşil renkte olan yapraklarının sapları kanatlıdır. Çiçekleri, tek tek ya da birkaçı bir arada toplanmış olur. Meyveleri küre şeklinde, sarımsı ya da hafif yeşilimsi renklerde, 7-15 dilimlidir. Türkiye’de Akdeniz bölgesinde yetişir. Turunç çiçeklerinin uçucu yağ içerir. Bu yağdan, turunç esansı elde edilir. Kabukları uçucu yağ, C vitamini, pektin ve acı maddeler içerir. Turunç, iştah açıcı, lezzetli, koku verici ve safra söktürücü olarak da kullanılır. Turuncun, kabuklarının beyaz renkli olan albedo kısmı çıkarıldıktan sonra geriye kalan kabuk reçel yapımında kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Turunç Nedir Turunç ödev ara Turunç kelime anlamı Turunç sözlükte ara Turunç ansiklopedi bilgi bankası ara Turunç ne demek Turunç neye denir

Turunç ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver