Turşu Nedir Hakkında Bilgi

Turşu Nedir

Turşu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Turşu Nedir, Turşu Ne Anlama Gelir, Turşu Ne Demektir, Turşu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Turşu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Turşu Anlamı

Bazı sebze ve meyvelerin tuzlu ya da sürekli suda bırakılmasıyla oluşan yiyeceklerin genel adı. Lahana, patlıcan, hıyar, biber, havuç gibi sebzelerin; kelek, muşmula, elma, armut gibi meyvelerin turşusu kurulabilir. Turşu, çiğ olarak ya da haşlama yoluyla yapılabilir. Çiğ yapılırken sebzeler, meyveler iyice yıkandıktan sonra tuzlu, sirkeli ya da sirkeli-tuzlu suya yatırılır. Haşlamadaysa turşuluk meyve ya da sebze haşlandıktan sonra aynı işlem yapılır. Turşu oluşurken suyu arada bir savrulur, üst kısımda biriken beyaz köpük alınır. Mayalaşmanın kolaylaşması için turşu kabına nohut, koruk, fasulye de konulabilir. Koku ve tat vermek içinse sarmısak, kereviz, hardal ve kırmızı biber, turşu malzemesi içine yerleştirilir.

Konu ile ilgili aramalar: Turşu Nedir Turşu ödev ara Turşu kelime anlamı Turşu sözlükte ara Turşu ansiklopedi bilgi bankası ara Turşu ne demek Turşu neye denir

Turşu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver