Türkiyenin En Güzel Sahilleri Türkiyenin En Güzel Kumsalları Türkiyede En Güzel Sahiller ve Kumsallar

Türkiyede En Güzel Sahiller ve Kumsallar,

 

Doğal güzellikleri ile cenneti andıran ülkemizin en güzel 10 kumsalı;

Sponsorlu Bağlantılar

Ovabükü

Kumsalın etrafındaki doğa örtüsü, mersin ve keçiboynuzu ağaçlarıyla karışmış çam ormanlarıyla örtülü. Ovabükü’nü mükemmel bir yer yapansadece kumsalı kendisi değil, orada bulacağınız her şey: Barış, doğallık ve gerçek bir huzura kaçış duygusu.

 
 
 

Kelebekler Vadisi

Dev iki yamacın arasında mükemmel bir konumda bulunan Kelebekler Vadisi, doğallığından hiçbir şey kaybetmemiş V şeklinde bir kumsalla tamamlanıyor. Ziyaretçilerin çoğu kumsala Ölüdeniz veya Fethiye’den ulaşıyor. Ancak macera ruhlu olanlar inmesi 40 dakika, çıkması ise bir saati bulan taşlı patikayı tercih edebilir.

Kumsalda elektrik, yol ve bina bulunmuyor. Ancak kamp kurmaya izin verildiği gibi ve ağaçlarda barınaklar mevcut. Ayrıca Faralya adındaki küçük koyda kalabilir ve yüzlerce metre altınızda kalan kumsalın manzarasını izleyebilirsiniz.

Amos

Turunç ve Kumlubük tatil beldeleri arasında gizlenmiş olan Amos, Bozburun yarımadasında bulunuyor. Denize uzanan iki kara parçasının arasında gizlenmiş olan Amos, kumsalın doğal yapısı biraz pürüzlü.Ancak körfezin ucunda, Marmaris’in gözalıcı güzelliği ve ışıklarına karşı duran el değmemiş bir güzellik yatıyor.

Amos bir zamanlar Roma İmparatorluğu’nun kentlerinden biriydi. O dönemden kalan kların arasında, nefes kesici manzaraya sahip bir amfi tiyatro da bulunuyor. Ayrıca, kumsalda taze balık ve meze sunanmükemmel bir restoran var.

Gemiler

Gemiler’in gereğinden kalabalık Ölüdeniz’in hemen yanında olduğuna inanmak oldukça güç. Çok tenha olan Gemiler’e gitmek için Hisarönü’nden kalkan otobüs veya teknelere binip verimli Kaya Vadisi’nden ve tütün ile buğday tarlalarının arasından geçerek Fethiye’nin en uç noktasına yol almak gerekiyor.

Çam ve zeytin ağaçlarıyla çevrilmiş olan kumsal, Aziz Nicolas Adası’na bakıyor. Ayrıca, taze meze ve soğuk bira servisi yapan restoranlar mevcut.

 

Çıralı

İki dev dağ tarafından iki cephesi örtülen Çıralı’nın doğası büyüleyici güzelliğe sahip. Kumsalın arkasında bulunan köy ise mütevazı restoranlar ve pansiyonlara ev sahipliği yapıyor.

 
 
 
 

Kaputaş

Yerel halk arasında ünlü olan kumsal, Türkiye’nin erişimi daha kolaykumsallarına kıyasla çok farklı bir his veriyor. Kalkan ve Kaş arasında gidip gelen dolmuşların yanı sıra Patara’da konaklayabilirsiniz. Eğer rüzgârlı bir günde kumsala yolunuz düşerse, muhteşem dalgaları izleyebilirsiniz.

 
 

Hisarönü Körfezi

Ölüdeniz’in neonlarla aydınlatılmış görüntüsü aklınızı karıştırmasın. Hisarönü Körfezi Datça Yarımadası’ndan dışarıya bakan iki küçük kumsaldan oluşuyor. Kumsalın arkasında Türkiye’nin 20 yıl öncesini anımsatan turistik tesisler bulunuyor.

Bir grup restoran ve sessiz yol şeridi boyunca uzanan noktalara benzeyen pansiyonlar. Sürekli rüzgârın estiği kumsallar rüzgâr sörfüyapmak isteyenler için cazip bir yer. Eğer manzara değişikliği isterseniz, Selimiye ve Orhaniye kumsalları sadece bir dolmuş ötede.

Ortakent

Bodrum yolu üzerinde bulunan Ortakent, birçok kişi için bir sır değil. Ortakent’in büyüleyici plajının arkasında bostanlar ve sessizliği huzurveren bir köy bulunuyor.

Çok küçük çocukları olmayan aileler için harika bir tatil seçeneği olan Ortaköy, çeşitli su sporları etkinlikleri sunuyor. Renkli koy ve körfezler iledolu olan Bodrum, teknenizi kiralayarak size kendinize özel koyunuzu keşfetme fırsatı da sunuyor.

Günlüklü

Yerel halkın kamp kurmak, barbekü yapmak, kamp ateşi eşliğinde gün batımını seyretmek için hücum ettiği Günlüklü’den hafta sonları kaçının. Hafta içi ise, Fethiye’den Göçek’e giden uzun yolun sonunda gizlenmiş çam ve sığla ormanları ile çevrili Günlüklü’yü tercih edebilirsiniz.

Huzura kaçış için harika bir tercih olan Günlüklü’de gece dışarı çıkmak ya da alışveriş yapmak isterseniz, bir minibüs ötedeki Fethiye’ye gidebilirsiniz.

 

Kabak

Eğer Faralya’da kalıyorsanız ancak Kelebekler Vadisi’ne yürümek veyatekneyle gitmek size zor geliyorsa, üç tarafı çam ormanlarıyla çevrilisessiz Kabak kumsalını tercih edebilirsiniz. Kumsalın arkasında tenhabirkaç kamp alanı dışında bir şey bulunmuyor.

Kısaca, eğer ilkel bir kumsal tecrübesi yaşamak isterseniz Kabak en iyi yerlerden biri. Ölüdeniz’in ışıklarını körfezin karşısından izleyebilir, sadece 15 dakikalık yolculuk ile medeniyete ulaşabilirsiniz.

 
 
sahiller, kumsallar, türkiyenin en temiz sahilleri, türkiyenin en temiz kumsalları, güzel kumsallar, en güzel kumsallar, en güzel sahiller

Etiketler: :
fethiye ölüdeniz görseller, kelebekler vadisi vikipedi, kumlubük koyu, kumlubük koyu resim, yurdumuzun yeraltı ve yerüstü zenginlikleri, türkiyenin en güzel sahili, yurdumuzda yer üstü

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver