Türk Standartları Enstitüsü Nedir Hakkında Bilgi

Türk Standartları Enstitüsü Nedir

Türk Standartları Enstitüsü anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Türk Standartları Enstitüsü Nedir, Türk Standartları Enstitüsü Ne Anlama Gelir, Türk Standartları Enstitüsü Ne Demektir, Türk Standartları Enstitüsü Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Türk Standartları Enstitüsü ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Türk Standartları Enstitüsü Anlamı

(TSE), her türlü madde ve hizmette bir “örnek yöntemi” ya da “örnek biçim” (standart) yaratmak üzere kurulmuş, tüzel kişiliği olan kamu kurumu. 1954′te kuruldu. 22 Kasım 1960′ta yürürlüğe konan 132 sayılı kanunla çalışmaya başladı. 16 Mayıs 1985 tarih ve 3205 sayılı yasayla yeniden düzenlendi. Görevi Türkiye’de geçerli olacak standartları hazırlamaktır. Bunun için her türlü standardı hazırlar ya da hazırlatır; yabancı kökenli standartları inceleyip benimseyebilir; kabul ettiği standartların uygulanmasını teşvik eder ve uygulanmasında zorunluluk gördüklerini bakanlar kuruluna önerir; resmî ve özel kurumların isteği üzerine standart hazırlar ve danışmanlık yapar; standardizasyon konusunda her türlü yayın, arşiv, araştırma, laboratuvar ve eğitim çalışmalarını düzenler.

Konusuyla ilgili olarak uluslararası kurumlarla işbirliğinde bulunur. Kurumun en üst organı, çeşitli kamu ve özel kurum üst organı, çeşitli kamu ve özel kurum (üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, borsalar, kamu iktisadî teşekkülleri, ilgili bakanlıklar vb.) temsilcilerden oluşan genel kuruldur.Yönetim ve çalışma birimleri teknik kurul, yönetim kurulu, denetleme kurumu, ihtisas kurulları, genel sekreterliktir.

Konu ile ilgili aramalar: Türk Standartları Enstitüsü Nedir Türk Standartları Enstitüsü ödev ara Türk Standartları Enstitüsü kelime anlamı Türk Standartları Enstitüsü sözlükte ara Türk Standartları Enstitüsü ansiklopedi bilgi bankası ara Türk Standartları Enstitüsü ne demek Türk Standartları Enstitüsü neye denir

Türk Standartları Enstitüsü ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver