Türk Filmlerinin Çocuk Yıldızları Şimdi Ne Yapıyor, Nasıl Bir Hayat Yaşıyor

Dünyanın her ülkesinde çocukken sinema ve sahne yıldızı olan bir çok çocuk, büyüdüğünde eskisi kadar şöhret olamıyor ve unutulduğu için çeşitli psikolojik travmalar yaşayabiliyor. Bunun örneklerine ülkemizde de çok sık rastlanıyor. Küçükken dizilerde ve filmlerde oynayan, albümleri çok satan çocuk yıldızlar küçük emrah, küçük onur, ayşecik ve ömercik gibiler büyüdüklerinde ortadan kayboluyor, geçim sıkıntısı yaşıyor ve hatta kötü yollara da düşebiliyorlar. Tabiki durum her zaman böyle değil. Mesela küçük emrah ve küçük ceylan küçükken ne kadar şöhretliyse, büyüdüklerinde de en az o kadar ve hatta daha da çok tanınıyor ve seviliyorlar.

Fakat biz burada Türk Sinemasının unutulan çocuk yıldızlarının bugün ne yaptıklarından ve nasıl bir hayat yaşadıklarından bahsedeceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

İşte çocukluk yıllarında şöhrete kavuşan, fakat ilerleyen yaşlarında başarısızlığa sürüklenmekten kurtulamayan ünlü çocuk yıldızlar…

Çocuk yıldızların düşüşü

Dönemin ünlü film yapımcılarından Berker İnanoğlu’nun oğlu olan Sezer İnanoğlu, ‘Sezercik’ adıyla yıldız oldu.

Çocuk yıldızların düşüşü

Özellikle Kıbrıs Savaşı’nın anlatıldığı ‘Sezercik Aslan Parçası’ filmiyle gönülleri fethetti. Ama ‘Sezercik’ büyüyünce sinemayı bıraktı ve babası Berker İnanoğlu’ndan kalan film şirketinin başına geçti. Bir kaç filmin yapımcılığını üstlendiyse de sinemada eski parlak günlerine bir türlü dönemedi. İnanoğlu birkaç yıl önce de eşinin intiharıyla büyük üzüntü yaşadı.

Çocuk yıldızların düşüşü

Ancak son yıllarda adı, yaptığı filmlerle değil silah kaçakçılığı ve uyuşturucuyla anılmaya başladı. Evinde uyuşturucu bulunan Sezer İnanoğlu’nun adı şimdilerde hiç anılmıyor.

Çocuk yıldızların düşüşü

‘Ömercik’in şöhreti kısa sürdü

‘Ayşecik’ filmlerinin yıldızı Zeynep Değirmencioğlu ile akraba olan Ömer Dönmez, ‘Ömercik’ ismiyle pek çok filmde oynadı.

Çocuk yıldızların düşüşü

1974’te geçirdiği kaza ile tek gözünü kaybeden ve büyük bir yalnızlık yaşayan Dönmez, en son ‘İkinci Bahar’ dizisinde rol aldı.

Çocuk yıldızların düşüşü

Dönmez son olarak dolandırıcılık suçuyla hakim karşısına çıkmıştı.

Çocuk yıldızların düşüşü

‘Ayşecik’ evinin kadını oldu

‘Ayşecik’ ‘Ömercik’in değişmez rol arkadaşı ve kuzeni. Babası senarist Hamdi Değirmencioğlu sayesinde henüz 2 yaşındayken Papatya adlı filmle sinemaya adım attı ve 20 yaşına gelinceye kadar da çok sayıda filmde rol aldı.

Çocuk yıldızların düşüşü

Dönemin ünlü futbolcularında Serkan Acar ile evlenince sinemaya da veda etti.

Çocuk yıldızların düşüşü

O pek çok çocuk yıldızdan daha şanslıydı. İyi bir evlilik yaptı sonra da bir emlak bürosu açtı. ‘Yıldız’ olduğu günler ise artık çok gerilerde kaldı.

Çocuk yıldızların düşüşü

Küçük İbo

Şanlıurfa’da bir sıra gecesinde uzun hava okurken İbrahim Tatlıses tarafından keşfedilen 1984 doğumlu İbrahim Halil Küçük, küçük türkücüler furyasının en tanınmışlarındandı. Kısa sürede tanınan ve sevilen Küçük İbo, kendisine İbrahim Tatlıses’i örnek alıyordu. Tatlıses’in programına katılıp türküler söyleyen Küçük İbo, pek çok kişiyi kendisine hayran bırakmıştı. Yıllar sonra tekrar Tatlıses’in programına katılan Küçük İbo, daha sonra ortadan kayboldu.

Uzun zamandır ortalıklarda görünmeyen Küçük İbo, Sakarya Üniversitesi’nde Elektronik Mühendisliği okuduğu haberi ile gündeme gelmişti. Küçük yaşta şöhrete ulaşan İbo, Tatlıses’in eskiden kendisini 5 kez programına çıkardığını şimdiyse programına yasak koyduğunu söylemişti.

Çocuk yıldızların düşüşü

“Kendisine yalakalık yapmadığım için beni programına çıkarmıyor. Yoksa çıkarırdı. Ben ayıya dayı demem. Ayı ayıysa ayıdır, dayıysa dayıdır” şeklinde açıklamada bulunan Küçük İbo’nun adı şimdilerde hiç anılmıyor.

Çocuk yıldızların düşüşü

Azeri Kızı Günel

Daha 13 yaşındayken İbrahim Tatlıses’in sahneye çıkardığı Azeri türkücü Günel Zeynalova, yaşadığı değişimle herkesi şaşırttı. Görüntüsüyle büyük bir değişim geçirdiği görülen Günel’in adı, şimdilerde Ebru Gündeş ile evli olan Reza Zarrab ile anılmıştı.

Çocuk yıldızların düşüşü

Şarkıcı Günel, eski sevgilisi Reza Zarrab’ın Ebru Gündeş’in yanından kendisine halen aşk mesajları çektiğini açıklamış, ‘Reza 25, Ebru 35 yaşında. Aynı evi paylaşıyorlar. Biz hiç aynı evi paylaşmadık’ demişti. Azeri işadamı Zarrab’ın cevabı da gecikmemişti.

Çocuk yıldızların düşüşü

Günel ile 8 yıllık ilişkisinin bittiğini açıklayan Zarrab, “Hatta ayrılığımızın ardından İbrahim Tatlıses’i bile barışmamız için araya soktu. Kabul etmedim. Ebru Hanım’la aynı evi paylaşmıyoruz. Ama Günel’le 8 yıl aynı evi paylaştık. Günel’e ne telefon mesajı ne de çiçek yolladım. Ama Ebru Hanım’a ömrümün sonuna dek çiçek yollayacağım. Günel de çok iyi bilir, Ebru’ya olan aşkımı” demişti.

Azeri kızı Günel, şimdilerde ortalarda görünmüyor.

Çocuk yıldızların düşüşü

“Bizimkiler”in “Ali”si iş adamı oldu

Bir dönem ekranlarda ilgiyle izlenen “Bizimkiler” dizisinin “Ali”si Atılay Uluışık işadamı oldu.

Kendi isteğiyle oyunculuğu bırakan Uluışık, şimdi Ukrayna’nın Odessa şehrindeki bir pimapen fabrikasının sahibi. Atılay Uluışık; “Bizimkiler’e Orta 1’de başladım. Üniversiteden mezun olunca ayrıldım. Her hafta reyting rekoru kırdık. Çok tanındık. Dizi bitince de yapacağımı yaptım dedim ve oyunculuğu bıraktım. Üniversitede matematik mühendisliği okudum. 1 yıl mühendislik yaptıktan sonra Ukrayna’da kendi işimi kurdum” dedi.

Çocuk yıldızların düşüşü

Atılay Uluışık’ın adı son olarak, Ankaralı İpek Aydın ile evlendiğinde duyulmuştu.

Çocuk yıldızların düşüşü

‘Güllüşah’ da evinin kadını oldu

Film yapımcısı Selim Soydan ile ünlü oyuncu Hülya Koçyiğit’in kızı Gülşah Alkoçlar gözünü sinemada açanlardan.

Çocuk yıldızların düşüşü

Yaşıtları oyun parklarında oynarken o sinemada ‘Güllüşah’ adıyla başroller kapıyordu. ‘İbo ile Güllüşah’ onun en meşhur filmiydi.

Çocuk yıldızların düşüşü

Genç yaşta işadamı Ender Alkoçlar ile evlenip sinemayı bıraktı. Şimdi iki kızı var.

Çocuk yıldızların düşüşü

Kader

Kader Çetintürk, 14 yaşında ilk albümünü çıkararak müzik dünyasıyla tanıştı.

Çocuk yıldızların düşüşü

Yıllar sonra “Arım Balım Peteğim” programına katılan Kader, ilginç açıklamalarda bulunmuştu. Arabeskin genç seslerinden Kader, arabeski sosyeteye dinleten isimlerden biri olduğunu söylemişti. Hiç pop tarzına dönmeyi düşünmediğini ancak yaptığı arabeski modernize ederek elit kesme sevdirdiğini söyleyen Kader, “Arım Balım Peteğim” programında, “Bu çığrı açan adam Serdar Ortaç’tır. O da hareketli ritimler üstüne arabesk kokan sözler yazarak elit kesimin beğenisini kazandı” demişti.

Çocuk yıldızların düşüşü

Son olarak İstanbul’da, çıkar amaçlı suç oluşumuna yönelik operasyon sonucu tutuklanan Kader Çetintürk’ün adı şimdilerde hiç anılmıyor.

Çocuk yıldızların düşüşü

Küçük Onur

Çocuk şarkıcılar furyası sırasında “süper çocuk” olarak tanıtılan Onur Sarıkaya, büyüyüp imajını değiştirse de ‘Küçük Onur’ ismiyle anılmaktan kurtulamamıştı.

Çocuk yıldızların düşüşü

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla tutuklanan Sedat Peker’e yönelik düzenlenen Kelebek operasyonu kapsamında gözaltına alınan şarkıcı Küçük Onur, ödemediği bir para cezası nedeniyle önce adliyeye, buradan da yoklama kaçağı olduğu gerekçesiyle askerlik şubesine götürülmüştü. Kelebek soruşturmasından serbest kalan Küçük Onur’un ifadesinde, “Sedat Peker’le ağabey kardeş ilişkimiz var. Sevdiğim, saydığım bir kişidir.” dediği iddia edilmişti. Küçük Onur lakaplı Onur Sarıkaya, Sedat Peker ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle sorgulanmıştı. Sedat Peker’in kırmızı hatlı özel telefonlardan verdiği kişilerden biri olduğu iddia edilen Küçük Onur’un sorgusunda bu konuyla ilgili sorulan sorulara, “Bana özel telefon vermedi. Böyle bir şey yok. Ben kendi telefonumdan onu ararım, o da beni kendi telefonumdan arar.” demişti.

Çocuk yıldızların düşüşü

Emniyet’teki sorgusunun ardından ödenmemiş 535 milyon lira kesinleşmiş trafik cezası için Kadıköy Adliyesi’ne sevk edilen Sarıkaya, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından yoklama kaçağı olduğu gerekçesiyle Halıcıoğlu Askerlik Şubesi’ne götürüldükten sonra tekrar Emniyet’e götürülmüştü. Küçük Onur, şu sıralar ortalarda görünmüyor.

Çocuk yıldızların düşüşü

Yusuf Harputlu

1981 doğumlu olan Yusuf Harputlu, 11-12 yaşlarında abisinin çıktığı gazinoda sahneye çıkıp kendisini yetiştirip kaset yapmak istiyordu. Orada 3-4 sene sahneye çıkıp kendini yetiştirdikten sonra demo kaset hazırladı.

Çocuk yıldızların düşüşü

Yusuf Harputlu’yu çalışmalarında o güne yalnız bırakmayan ağabeyi demo kaseti alıp İstanbul’a geldi ve ilk olarak Mustafa Topaloğlu’na dinletti. Mustafa Topaloğlu genç sanatçı adayındaki farklılığı görüp onu İstanbul’a çağırdı. Ağabeyine “Sen Adana’ya dönebilirsin artık o bizim evladımız gibidir, sizin hiç şüpheniz olmasın” diyerek Yusuf Harputlu’yu alıp evine götürdü. Kaset çalışmaları başlamıştı. Ve 2-3 ay geçmeden Hilmi Topaloğlu’nun oğlunun sünnet düğününde sahneye çıktı. Sahnede ilk olarak Havar adlı türküyü okudu. Hilmi Topaloğlu kaseti kendinin yapacağını söyledi. Yusuf Harputlu ertesi gün Prestij Müzik’in sanatçısıydı. “Ahucan” adlı kaset Yusuf Harput’un ilk albümü oldu. Genç sanatçı adayının ilk klip parçası ise “Ormancı”ydı. Daha sonradan Prestij Müzik etiketiyle “Hasretindeyim”, Seyhan Müzik etiketiyle “Hedef” ve Vega Müzik etiketiyle “Sürünesin” albümlerini çıkardı.

Son olarak 30 Ocak 2010 Cumartesi günü yaptığı kaza ile adı duyuldu. Atatürk Havalimanı girişinde, türkücü Yusuf Harputlu’ya ait cipin, kırmızı ışıkta bekleyen taksiye arkadan çarpması sonucu, taksideki 2 yolcu öldü, sürücü de yaralandı. Türkücü Yusuf Harputlu, herkes gibi kendilerinin de kaza yaptığını söyleyerek, “Sahneden indiğimde şoförün alkollü olduğunu hissettim, bunun üzerine yanındaki arkadaşın direksiyona geçmesini söyledim, meğer onun da kafası iyiymiş, benim haberim yokmuş.” diye konuştu.

Yusuf Harputlu şimdilerde ortalarda görünmüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver