Turaç Nedir Hakkında Bilgi

Turaç Nedir

Turaç anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Turaç Nedir, Turaç Ne Anlama Gelir, Turaç Ne Demektir, Turaç Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Turaç ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Turaç Anlamı

Galliformes grubunun Phasianiadae ailesinin Francolinus türünden kuşların ortak adı. Kekliği andıran bu kuşların uzunlukları 25-40 cm civarındadır, iri gagaları, güçlü bacakları ve çoğunlukla kahverengi tüyleri olan bu kuşların erkeklerinin bacaklarında mahmuz bulunur. Ayrıca erkeklerinin kahverengi tepe tüyleri siyah lekelidir ve boynunda kızıl kahverengi halkalar bulunur. Dişileri erkeklere göre soluk renklidir. Asya’da ve Afrika’da yaşarlar. Türkiye’de de gittikçe soyu tükenmeye yüz tutan bu türler, Akdeniz’deki Düzleçam ormanlarında bulunan Turaç Üretme İstasyonunda, Kozan Çandık yöresindeki Turaç Koruma ve Üretme Alanında, Tarsus Okaliptüs Ormanı Turaç Koruma ve Üretme Alanında ve yine Tarsus Karabucak’ta Tarsus Üretme istasyonunda özel olarak korunup üretilmektedirler.

Konu ile ilgili aramalar: Turaç Nedir Turaç ödev ara Turaç kelime anlamı Turaç sözlükte ara Turaç ansiklopedi bilgi bankası ara Turaç ne demek Turaç neye denir

Turaç ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver