Tüp Bebek Tedavisi, Tüp Bebek Tedavisinde Başarı, Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Oranı Ne Kadardır

tüp bebek tedavisinde başarı oranı nedir, tüp bebek tedavisnde başarı ne kadardır, tüp bebek uygulaması, tüp bebek uygulamasında başarı oranı nedir

Tüp bebek tedavisinde başarı oranı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bebek sahibi olmakta zorluk çeken eşlerin başvurdukları bir yöntem olan tüp bebek uygulamasında hamile kalmayı etkileyen birçok etken bulunur. Bu etkenler; hormonal, erkek spermi, yaş, daha önceden geçirilmiş hastalıklar, önceki gebelikler gibi faktörlerdir. Her biri tüp bebek uygulamasının başarısını etkilemektedir.

 

Tüp bebek tedavisine başlayan her çiftin geçmişi doktor tarafından incelenir. Tedavi gören çiftlerin özel şartları da göz önünde bulundurularak, tüp bebek uygulaması şekillenir. Bazı çiftlerde başarı şansı %5-10 iken, bazılarında da %70′lerdedir.

Tüp bebek için başvurulan merkezlerinde uygulamaları bu başarıyı etkileyen diğer faktördür. Tüp bebek merkezlerinin labaratuar şartları da göz önünde bulundurulmalıdır. Normal labaratuar şartlarına sahip olan bir merkezde tüp bebek tedavisi başarı oranı %25-60 arasındadır.

Tüp bebek uygulamasında ilk denemede başarı alamayan çiftlerin birkaç kez daha denemelerinde fayda var. Eğer uygulamanın 3. denemesinde de gebelik elde edilmediyse çiftlerin durumları yeniden tetkik edilmelidir.

Tüp bebek uygulamasında başarı oranını etkileyen ve sorunun ne olduğu çözülmeyen daha birçok faktör bulunur. Bazı çiftlerin tüp bebek uygulamasında gebelik bir sürprizdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver