Tüp Bebek İçin Yaş Kaç Olmalı, Tüp Bebek Tedavisi Yaş Sınırı, Tüp Bebek Tedavisinde Kadının Yaşı Kaç Olmalı

tüp bebek tedavisinde yaş sınırı kaçtır, tüp bebek tedavisinde yaşın önemi, tüp bebek uygulamasında yaş sınırı, tüp bebek yaş sınırı

Tüp bebek tedavisinde yaş sınırı

Tüp bebek başarısının artmasında kadının yaşı son derece önemli bir husus olmakta ve kadının yaşı ne kadar genç olursa tedaviden başarılı sonuç almak da o kadar yüksek bir ihtimal olur. Kadının yaşı ve tüp bebek tedavisi arasındaki ilişki nasıl olmalıdır, Memorial Tüp Bebek ve Genetik Merkezi Direktörü Prof. Dr. Semra Kahraman’dan öğrenelim. Kahraman, tüp bebek tedavisi yaş sınırı ile başarının arasındaki oranları şöyle açıklamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Tüp bebek tedavisinde yaş sınırı kaçtır?

Kahraman, tüp bebek tedavisinden başarılı sonuç almak için en geç 45 yaşına kadar tedavinin başlanması gerektiğini söylüyor. 45 yaşından sonra başlanılan tüp bebek tedavisinin başarı oranı sadece %25 -30 civarındadır. Bilhassa kadınların 38 yaşından sonra preimplantasyon genetik tanı yöntemi ile embriyoların kromozomlar yönünden normal olup olmadığının kontrol edilmesi gerektiğini söyleyen Kahraman, elde edilen veriler sonucunda tüp bebek tedavisinin uygulanması gerektiğini önermekte. Çünkü 38 yaşından sonra kadınların yumurtalık kaybetme hızı arttığı için, tedaviden başarılı sonuç alamama ihtimalide artmaktadır.

38 yaşından sonra yumurtalık kaybetme hızının artmasının yanı sıra yumurtaların kalitesinde bozulmalar husule gelmekte ve bu sorunlar gebeliğin oluşmasını önler. Eğer kadının yumurtalıklar kapasitesi iyi bir durumda ise, kadının yaşının 40 olmasına rağmen düşük bir ihtimalle de olsa gebelik elde edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver