Tungsten Nedir Hakkında Bilgi

Tungsten Nedir

Tungsten anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tungsten Nedir, Tungsten Ne Anlama Gelir, Tungsten Ne Demektir, Tungsten Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tungsten ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tungsten Anlamı

Kimyasal simgesi W, atom numarası 74 olan element. Volfram olarak da adlandırılan tungsten, periyodik tablonun VIB gurubunda yer alır. Çeliğin sertleşmesi ve sağlamlaştırılması amaçlı kullanıldığı gibi, ampul filâmanlarının yapımında da kullanılır. İspanyol kimyacı ve mineralog olan Juan Jose ve Fausto Elhuyar’ın volframit mineralinden elde edilen tungsten oksidini (WO3) odun kömürüne indirgemeleriyle, 1783 yılında ilk defa elde edilmiştir. Tungsten yer kabuğu üzerindeki kayaçlarda milyonda 1,5 bölüm oranında bulunur. Volframit ve şelit ticarî bakımdan iki önemli tungsten mineralidir. Metaller arasında en yüksek erime noktasına sahip olan tungstenin rengi nikel beyazı ile grimsi arasında değişir. Tungstenin en önemli bileşiği, sertliğiyle bilinen tungsten karbürdür.

Konu ile ilgili aramalar: Tungsten Nedir Tungsten ödev ara Tungsten kelime anlamı Tungsten sözlükte ara Tungsten ansiklopedi bilgi bankası ara Tungsten ne demek Tungsten neye denir

Tungsten ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver