Tunç Devri Nedir Hakkında Bilgi

Tunç Devri Nedir

Tunç Devri anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tunç Devri Nedir, Tunç Devri Ne Anlama Gelir, Tunç Devri Ne Demektir, Tunç Devri Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tunç Devri ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tunç Devri Anlamı

Bu tarihsel dönem, önceki çağların tarım hayvancılık, dokumacılık, çömlekçilik gibi buluşlarına, daha güçlü silâhların üretilmesine, daha ince süs eşyalarının yapılmasına olanak veren bakır ve kalay alaşımı olan tuncun keşfini eklemiştir. Besin üretimi alanında olduğu gibi, metal işleme alanında da teknolojik gelişmeler her bölgede eş zamanlı olarak yaşanmamıştır. Tunç Devri’ne Anadolu’da M.Ö. 3000, Girit, Ege Adaları ve Yunanistan’da M.Ö. 2500, Avrupa’da ise M.Ö. 2000 yıllarında ulaşılabilmiştir. Anadolu’da M.Ö. 3000-1200 yılları arasında ele alınan Tunç Devri kazılarında bulunan çanak çömleğin yapısına, üretimde ve mimarîde kullanılan teknolojinin düzeyine göre Erken, Orta ve Geç Tunç olmak üzere üç evrede incelenir.

Konu ile ilgili aramalar: Tunç Devri Nedir Tunç Devri ödev ara Tunç Devri kelime anlamı Tunç Devri sözlükte ara Tunç Devri ansiklopedi bilgi bankası ara Tunç Devri ne demek Tunç Devri neye denir

Tunç Devri ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver