Tuğla Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Tuğla Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Tuğla anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tuğla Nedir, Tuğla Ne Anlama Gelir, Tuğla Ne Demektir, Tuğla Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tuğla ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tuğla Anlamı

Tuğla Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır
İnşaatta kullanılan geometrik şekilli yapma taş. Örtmek anlamına gelen Lâtince “tego” sözcüğünden türemiştir. Ana maddesi, kildir. Kilin su ile yoğrulmasıyla elde edilir. Yoğrulan kil, kalıplara konarak istiflenir; gazların geçtiği tünellerde kurutulur, daha sonra da fırınlarda pişirilir. Eskiçağ’da en iyi biçimde Mezopotamya’da yapılmış ve kullanılmıştır. Tuğla, Orta Çağ’da dinî mimarîde, 17. yüzyıldan itibaren de sivil mimarîde kullanıldı. Günümüzde otomatik tesislerde yapılmaktadır. İnşaat tuğlası dışında ateşe dayanıklı ve şamot adı verilen ateş tuğlası, asite dayanıklı tuğla, silisyumlu tuğlalar ve cüruf tuğlaları gibi çeşitleri vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Tuğla Nedir Tuğla ödev ara Tuğla kelime anlamı Tuğla sözlükte ara Tuğla ansiklopedi bilgi bankası ara Tuğla ne demek Tuğla neye denir

Tuğla ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver