Tüberküloz Nasıl Tedavi Edilir, Tüberküloz Tedavisi, Tüberkülozun Tedavi Yolları

verem hastalığı tedavisi, verem hastalığının tedavisi, verem nasıl geçer, verem nasıl tedavi edilir

Tüberküloz (verem) tedavisi

Bulaşıcı, iltihaplı, daha çok akciğerleri, nadiren diğer organları etkileyen bir rahatsızlık olan verem (tüberküloz) hastalığının tedavisi için tıbbi yardım almak kadar, hastanın vereme yaklaşımı ve tedaviyi önemsemesi oldukça önemlidir. Verem hastalığının tedavisinde en önemli şeylerden biri, uzman hekimin önerilerine kulak vermek ve yerine getirmektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Verem nasıl tedavi edilir?

Verem tedavisi için bir takım ilaçların kullanılması önerilir. Eğer ki yakın çevrenizde bir verem hastası bulunuyor ya da yaptırmış olduğunuz tüberkülin deri testiniz (-) çıkmış ise, koruyucu tedavi için 6 ay INH verilmektedir. Tüberküloz tedavisi esnasında beslenmenize çok dikkat etmeli, bağışıklık sisteminizi güçlü tutmalı, C vitamini bakımından zengin beslenmeli ve istirahat edilmelidir.

Verem tedavisi uzun sürdüğü için hekim kontrolü altında kalkmak şarttır. Gerektiği durumlarda hekim tedaviyi daha da uzatabilir. Bunun nedeni ise vücuttaki verem mikrobunun bir süre sonra tek ilaca bağışıklık göstermesidir. Tüberküloz tedavisinde erken tanı ve tedavi oldukça mühimdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver