Tröst Nedir Hakkında Bilgi

Tröst Nedir

Tröst anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tröst Nedir, Tröst Ne Anlama Gelir, Tröst Ne Demektir, Tröst Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tröst ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tröst Anlamı

Firmaların tek yönetim altında gruplaşmasıyla oluşan ticarî kuruluş. Tröstler, 19. yüzyılda ABD’de ortaya çıkmış ve gelişmiştir. Tröstlerin piyasada egemenlik kurması ve piyasayı etkilemesi o derece ileri bir düzeye varmıştır ki, sonuçta antitröst yasalar ortaya çıkmıştır.

Tröstler, ticarî ya da sınaî işletmelerin piyasada daha güçlü olabilmeleri, daha çok kâr sağlamak amacıyla gerek malî ve gerekse yönetim bakımından daha büyük kuruluşlar hâline gelmeleri için kurulurlar. Petrol, madenler, otomobil, uçak, gıda, ulaştırma, büyük mağazalar vb. gibi alanlar, tröstlerin en çok faaliyet gösterdikleri alanlardır. Hukuksal yapı bakımından tröstler genellikle üç grupta toplanır. Bunlar; voting tröst, füzyon tröstleri ve holdinglerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Tröst Nedir Tröst ödev ara Tröst kelime anlamı Tröst sözlükte ara Tröst ansiklopedi bilgi bankası ara Tröst ne demek Tröst neye denir

Tröst ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver