Troposfer Nedir Hakkında Bilgi

Troposfer Nedir

Troposfer anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Troposfer Nedir, Troposfer Ne Anlama Gelir, Troposfer Ne Demektir, Troposfer Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Troposfer ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Troposfer Anlamı

Yer kabuğunun üzerindeki ilk katman. Bu katman, atmosferin Yer yüzeyinden başlayarak 10-13 km yüksekliğe kadar uzanan en alt bölgesini oluşturur. Troposferde yükseklik arttıkça sıcaklık düşer. Troposferin en son bölgelerinde sıcaklık -55oC’a kadar düşer.

Bulutların ve hava sistemlerinin çoğu troposferde oluşur. Bu yüzden, atmosferin en hareketli bölümüdür. Bu katmanda oluşan yağmur, rüzgâr, yıldırım, şimşek gibi doğa olayları, yer kabuğunun değişmesinde önemli rol oynar.

Konu ile ilgili aramalar: Troposfer Nedir Troposfer ödev ara Troposfer kelime anlamı Troposfer sözlükte ara Troposfer ansiklopedi bilgi bankası ara Troposfer ne demek Troposfer neye denir

Troposfer ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver