Trompet Nedir Hakkında Bilgi

Trompet Nedir

Trompet anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Trompet Nedir, Trompet Ne Anlama Gelir, Trompet Ne Demektir, Trompet Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Trompet ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Trompet Anlamı

Bir ağızlık ve kendi üstünde kıvrılmalı silindir biçimindeki borudan oluşan üflemeli bir çalgı. Ağız kısmı kâse benzeri konik biçimdedir. Trompetin diğer üflemeli çalgılardan farkı, üfleme sırasında iki ya da üç kez ses düzenlemesi yapılabilmesidir. Basit trompet ve pistonlu trompet olmak üzere iki türü vardır.

Trompetin kullanılması insanlık tarihinin ilk dönemlerine kadar uzanır. Roma döneminde yapılmış bazı heykel figürlerinde trompet benzeri çalgılara rastlanır. Orkestrada yer almasıysa 17. yüzyıl başlarında gerçekleşmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Trompet Nedir Trompet ödev ara Trompet kelime anlamı Trompet sözlükte ara Trompet ansiklopedi bilgi bankası ara Trompet ne demek Trompet neye denir

Trompet ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver