Trombon Nedir Hakkında Bilgi

Trombon Nedir

Trombon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Trombon Nedir, Trombon Ne Anlama Gelir, Trombon Ne Demektir, Trombon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Trombon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Trombon Anlamı

Eski bir geçmişi olan ve günümüz orkestralarında kullanılan üflemeli bir çalgı. Silindir biçiminde borusu ve bir huniye benzeyen ağız kısmıyla trompeti andırır. Trompetten farkı, kayarak işleyen bir sürgüsünün olmasıdır. Sürgü koluyla çalınır. Sürgünün yedi değişik konumu, iki oktavı geçen kromatik bir ses merdiveni sağlar.

Trombonun Roma döneminden daha öncesine dayandığı düşünülmektedir. Kesin bilgi, Sackbut adıyla törenlerde kullanılmış olmasıdır (14. yüzyıl). 16. yüzyılın sonunda Venedik dinsel eserlerinde trombona yer verilmiştir. Monteverdi 1607 de sahnelenen Orpheus operasında beş trombon kullanılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Trombon Nedir Trombon ödev ara Trombon kelime anlamı Trombon sözlükte ara Trombon ansiklopedi bilgi bankası ara Trombon ne demek Trombon neye denir

Trombon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver