Troleybüs Nedir Hakkında Bilgi

Troleybüs Nedir

Troleybüs anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Troleybüs Nedir, Troleybüs Ne Anlama Gelir, Troleybüs Ne Demektir, Troleybüs Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Troleybüs ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Troleybüs Anlamı

Şehir içi ulaşımda kullanılan ve elektrik enerjisiyle çalışan, lâstik tekerlekli, otobüs benzeri taşıt.

Troleybüs, elektrik enerjisini, havada asılı olarak duran iki telli bir hattan alır. Bu hat, birbirine 60 cm uzaklıkta paralel olarak uzanan iki çıplak telden oluşur. Bu telleri, alttan sürtünerek izleyen küçük arabalar ve bunların bağlı olduğu iki boynuz, elektrik enerjisini troleybüsün motoruna iletir. Boynuzlar, sağa-sola ve yukarı-aşağı hareket edebildiklerinden troleybüsler, inişli-çıkışlı yollarda kolayca kullanılabilirler.

Konu ile ilgili aramalar: Troleybüs Nedir Troleybüs ödev ara Troleybüs kelime anlamı Troleybüs sözlükte ara Troleybüs ansiklopedi bilgi bankası ara Troleybüs ne demek Troleybüs neye denir

Troleybüs ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver