Trişin Nedir Hakkında Bilgi

Trişin Nedir

Trişin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Trişin Nedir, Trişin Ne Anlama Gelir, Trişin Ne Demektir, Trişin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Trişin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Trişin Anlamı

Bir bağırsak solucanı (Trichinella spiralis). İnsanda, ayrıca, domuz, fare, tilki, ayı, kedi, köpek gibi memeli hayvanlarda bulunur. Dişisi 3-4, erkeği 1,5 mm. boyundadır. Erişkin olanları incebağırsaklarda yaşar. Çiftleşmeden sonra erkek trişin ölür. Dişiler, bağırsak dokularında binlerce oğulcuk doğururlar. Bunlar, kan dolaşımı yoluyla dokuz gün sonra kalp zarı boşluğu, göğüs, karın ve beyne kadar sokularak “Trişinoz” adlı hastalığa neden olurlar. Trişinler arasında 24 yıl yaşayanı vardır. “Trişinoz” hastalığı daha çok domuz eti yiyenlerde görülür.

Konu ile ilgili aramalar: Trişin Nedir Trişin ödev ara Trişin kelime anlamı Trişin sözlükte ara Trişin ansiklopedi bilgi bankası ara Trişin ne demek Trişin neye denir

Trişin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver