Trafik Nedir Hakkında Bilgi

Trafik Nedir

Trafik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Trafik Nedir, Trafik Ne Anlama Gelir, Trafik Ne Demektir, Trafik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Trafik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Trafik Anlamı

Yayaların, hayvanların ve taşıtların karayolu, trenlerin demiryolu, gemilerin denizyolu, uçakların havayolu üzerindeki gidiş gelişi. Trafik denilince daha çok kara taşıtlarının karayolu üzerindeki hareketi anlaşılır. Otomobil sanayiinin gelişmesiyle kara taşıtlarının sayısal olarak hızla artmasından kent içinde ve kent dışındaki yollarda, kargaşayı önlemek, kazaları engellemek, ulaşımı çabuk sağlamak için uluslararası yasal düzenlemelere gidildi ve kurallar kondu. Günümüzde birkaç ülkenin dışında trafik sağdan uygunlanmaktadır. Türkiye’de trafiğin esasları Karayolları Trafik Kanunu ile düzenlenmiştir; illerde bu kanunu emniyet müdürlüklerine bağlı trafik şube müdürlükleri uygularlar. Trafik muayene kurullarınca, araçların belli sürelerde trafiğe çıkacak durumda olup olmadıkları denetlenir; ayrıca ehliyetler de 5 yılda bir gözden geçirilerek uygun görülenlerin süresi uzatılır.

Konu ile ilgili aramalar: Trafik Nedir Trafik ödev ara Trafik kelime anlamı Trafik sözlükte ara Trafik ansiklopedi bilgi bankası ara Trafik ne demek Trafik neye denir

Trafik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver