Trafik İşaretleri Levhaları ve Anlamları Nelerdir?

Son Arananlar:tek tek trafik işaretleriTAŞIT GİREMEZ5 sınıf trafik işaretleri ve anlamları5 sınıf trafik levhalarıtrafik işaretleri ve levhalarıtek tek trafik levhalarıyaya geçidi işareti5 sınıf trafik işaretleriişaret levhaları ve anlamlarıtrafik işaretleri bilbimanya4 sınıf için trafik levhaları5 sınıf trafik işaret levhaları ve anlamları5 sinif trafik işaret levhalarıtrafik işaretlerinin anlamı 3 sınıfları

Trafik işaret levhaları ve anlamları arasında en çok kullanılan ve öğrencilerin en çok işine yaracak olanlar, aşağıda sizler için görsel ve açıklamalı olarak anlatılmıştır. Resmi büyütmek isterseniz üzerine tıklayınız ve açılan sayfadan tekrar resme tıkladığınızda resmi büyük boyutta görebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Trafik İşaret ve Levhaları - Yaya Geçidi

Yaya Geçidi işaretidir.

Motorlu ve motorsuz kara taşıtları tarafından kullanılan yollarda, yayaların karşıdan karşıya güven içinde geçmesini sağlamak amacıyla sürücüleri uyarmak için kullanılan işarettir.

 

Trafik İşaretleri ve Anlamları - Taşıt Giremez

Taşıt Giremez işaretidir.

Motorlu ve motorsuz taşıtların girmelerinin yasak olduğu cadde, sokak gibi alanları gösterir.

Aynı işaret tek şeritli yollarda karşıdan araç gelmesini önlemek için de kullanılmaktadır.

 

Trafik Levha İşaretleri ve Anlamları Çocuklar Geçebilir

Çocuklar Geçebilir işaretidir. Genellikle Okul Geçidi olarak bilinir.

Motorlu ve motorsuz kara taşıtı yollarında sürücüleri çocukların karşıdan karşıya geçebileceği konusunda uyarmak için okul, park, eğlence merkezi gibi alanlarda kullanılan bir trafik levhasıdır.

 

Trafik İşaretleri ve Anlamları - Işıklı İşaret Cihazı

Sponsorlar

Işıklı İşaret Cihazı Levhasıdır.

Motorlu ve motorsuz kara taşıtı yollarında, kavşak geçiş ve dönüşlerde, trafik kazalarını önlemek ve trafik akışını düzenlemek için kullanılan, Trafik Işıklarına yaklaşıldığı haber veren bir trafik levhasıdır.

Kırmızı ışık “Dur” anlamına gelir.
Sarı ışık “Hazırlan” anlamına gelir.
Yeşil ışık “Geç” anlamına gelir.

 

Trafik İşaretleri Anlamları - Kontrolsüz Demiryolu Geçidi

Kontrolsüz Demiryolu Geçidi işareti / levhasıdır.

Motorlu ve motorsuz kara taşıtlarının, demiryolu ile kesiştiği geçiş yollarında sürücüleri, geçiş yolunun güvenlik sisteminin olmadığı konusunda uyarmak için kullanılan bir levhadır. Bu işareti gören sürücü yavaşlar, raylara yaklaşır ve durarak demiryolunda gelmekte olan bir trenin olup olmadığını kontrol eder, geçiş güvenliyse karşıya geçer.

 

Trafik İşaretleri ve Levhaları - Yaya Giremez

Yaya Giremez işaretidir.

Bu işaretin bulundu kara taşıtı yollarına yayalar giremez. Genellikle otoyollar ve yayaların yürüyebileceği kaldırımı bulunmayan caddelere yayaların girmesini önlemek için kullanılan bir trafik levhasıdır.

 

Trafik İşaretleri ve Anlamları - Bisiklet Giremez

Bisiklet Giremez işaretidir.

Bu işaretin konulduğu kara ve yaya yollarına bisiklet girmesi yasaktır.

 

Trafik İşaretleri Video Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

Cevap Ver