Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti Nedir Hakkında Bilgi

Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti Nedir

Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti Nedir, Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti Ne Anlama Gelir, Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti Ne Demektir, Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti Anlamı

Kurtuluş Savaşı sırasında merkezi Trabzon olmak üzere kurulan bir cemiyet. 12 Şubat 1919′da Trabzon’da kuruldu. Rize, Gümüşhane ve Ordu yörelerinde örgütlendi. Trabzon ve çevresinde bir Pontus Rum Devleti kurulmasına karşı çıktı ve gerektiğinde silâhlı direnişi amaçladı. Cemiyet daha sonra Vilayatı Şarkiye Müdafaai Hukuku Milliye Cemiyeti ile sıkı işbirliği yaptı. Bu cemiyet de diğer millî dernekler gibi Sivas Kongresi’nde Anadolu ve Rumeli Müdafaai Hukuk Cemiyeti içinde yer aldı.

Konu ile ilgili aramalar: Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti Nedir Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti ödev ara Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti kelime anlamı Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti sözlükte ara Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti ansiklopedi bilgi bankası ara Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti ne demek Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti neye denir

Trabzon Muhafaza-i Hukuku Milliye Cemiyeti ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver